مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۶۵۳۵
زمان انتشار : ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳

باید برای رفع تحریف فرهنگ شهید و شهادت بکوشیم

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء گفت: همه ما به ویژه جوانان باید خود را سپر انقلاب و ولایت کنیم و نباید تحریف فرهنگ شهید و شهادت را که دغدغه بزرگ مقام معظم رهبری است، نادیده بگیریم و برای رفع آن بکوشیم.

به گزارش  امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء در مراسم هفتمین روز شهادت شهید امنیت کربلایی حسن عشوری که در ماچیان رودسر برگزار شد، ضمن تشکر و قددرانی از حضور پر شور امت در تشییع و تدفین شهید عشوری، این حضور آگاهانه را تیری زهر آگین بر چشمان دشمنان عنوان کرد.

وی با اشاره به وصیت نامه شهید حسن عشوری و فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر”من دیپلمات نیستم و انقلابی هستم” به بیان معیارهای انقلابی بودن در توصیه‌های شهید عشوری پرداخت.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی با اشاره به آیه ۲۱۸ سوره بقره بر پایبندی به مبانی دین و انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: شهید عشوری مصداق این آیه است و همه ما به ویژه جوانان باید همچون شهید عشوری و شهدای مدافع حرم خود را سپر انقلاب و ولایت کنیم و تحریف فرهنگ شهید و شهادت را که دغدغه بزرگ مقام معظم رهبری است را نباید نادیده بگیریم و برای رفع آن بکوشیم.

امیرسرتیپ اسماعیلی پایبندی به استقلال کشور را یکی دیگر از معیارهای مورد اشاره در وصیت نامه شهید عشور عنوان کرد و افزود: اولین نماد استقلال یک کشور «دموکراسی» و نماد دموکراسی هم «انتخابات» است که در ایران اسلامی این امر مهم به معنای واقعی نمود پیدا می‌کند.

وی با اشاره فرارسیدن روز جهانی قدس حضور پر شور و چشمگیر مردم در این راهپیمایی را در راستای اقتدار اجتماعی نظام دانست که باعث ریشه دار شدن و تقویت پایه‌های نظام می‌گردد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با تاکید بر اینکه اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری تنها راه برون رفت از همه معضلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی است، تصریح کرد: اقتصاد درون زا و اقتصاد مقاومتی با اتکا به توان و استعداد جوانان ایرانی حاصل می‌شود؛ شهداء هم جان خود را در جهت انقلابی بودن و انقلابی ماندن نظام فدا کرده‌اند.

وی با بررسی ابعاد خفت بار سند ۲۰۳۰ از متولیان و مسئولان اجرایی خواست تا ضمن رفع نگرانی مقام معظم رهبری در خصوص این هجمه فرهنگی بیگانگان، سبک و سیره زندگی شهیدان را به عنوان سند اجرایی تدوین نموده و در اختیار آحاد جامعه برای اجراء قرار دهند.

سرتیپ اسماعیلی انقلابی بودن را از دیگر شاخصه‌های شهید عشوری دانست و گفت: حساسیت در برابر دشمن، آماده بودن برای مبارزه با استکبار و کفار، تقویت بنیه اعتقادی و دینی و تقوای سیاسی  از جمله موارد مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد.

لازم به ذکر است؛ شهید حسن عشوری به عنوان اولین شهید وزارت اطلاعات در حین درگیری با گروهک تکفیری و تروریستی در چابهار استان سیستان و بلوچستان به فیض شهادت نائل آمد.

ایسنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت