مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۶۴۹۲
زمان انتشار : ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا خبر داد

صادرات ۱۸ تن ماهی قزل‌آلای ایران از مرز آستارا به روسیه

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا از صادرات ۱۸ تن ماهی قزل‌آلای منجمد تولید داخل به ارزش ۷۲ هزار دلار از مرز زمینی این شهرستان به فدراسیون روسیه خبر داد.

به گزارش بهرام پورضرب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا اظهار کرد: دومین محموله ماهی قزل‌آلای منجمد ایران تولید شرکت قزل پروتئین سامی غرب با نظارت مستقیم شبکه دامپزشکی این شهرستان و رعایت ضوابط و شرایط قرنطینه به فدراسیون روسیه صادر شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا وزن این محموله صادراتی را ۱۸ تن به ارزش ۷۲ هزار دلار دانست و تصریح کرد: صدور تمام مجوزهای لازم محموله صادراتی مذکور، از سوی اداره کل دامپزشکی استان کردستان با هدف تأمین بخشی از مواد غذایی مورد نیاز کشور هدف انجام شده است.

به گفته این مسئول، در سال جاری ۸۹ تن پنیر خامه‌ای به ارزش ۸۵ هزار دلار، ۱۴ تن پشم گوسفندی به ارزش ۷ هزار و ۵۱۰ دلار، ۱۵۲ کیلوگرم خامه پاکتی به ارزش ۲۷ هزار دلار، ۳۶ تن ماهی قزل‌آلا به ارزش ۱۴۴ هزار دلار و ۴۴ تن شیر خشک به ارزش ۱۳۰ هزار دلار از مرز زمینی این شهرستان به فدراسیون روسیه صادر شده است.

به گزارش فارس، پذیرش فرآورده‌های دام و طیور ایران در کشورهای دیگر منوط به داشتن گواهینامه معتبر از سوی سازمان دامپزشکی است و تمام محموله‌های صادراتی در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی به صورت لحظه ای ثبت می‌شوند.

فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟