مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۶۳۹۰
زمان انتشار : ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۱

رسانه ملی، جایگاه بهترین ها

رئیس رسانه ملی در نشست صمیمانه با مجریان رادیو و تلویزیون، مجریان را به مثابه رسانه ای دانست که قدرت تاثیر گذاری بالایی دارند و محوریت یک برنامه را می توانند ترسیم کنند.

به گزارش  دکتر علی عسکری با اشاره به ویژگی برنامه های گفتگو محور ترکیبی مجری را هدایت کننده برنامه، محور اصلی و دارای قدرت اثر گذاری دانست تا جایی که می توان گفت مجری خود یک رسانه است.

دکتر علی عسکری افزود: درخشش مجری یعنی درخشش رسانه از این رو امیدواریم مجریان با اهتمام خود موجب درخشش رسانه ملی شوند.

وی با اشاره به نیاز سازمان صدا و سیما به مجریان کاربلد و کار آزموده تصریح کرد: در تعریف نیروی انسانی نخبه، رتبه بالای تحصیلات دانشگاهی مهم است، اما حس هنری نیز باید وجود داشته باشد؛ به عبارت دیگر تعریف ما از تراز نیروی نخبه در رادیو و تلویزیون کسی است که حس هنری داشته باشد و گوهر وجودی اش در رسانه دیده شود.

علی عسکری از مجریان بعنوان کسانی که در تکامل هویت فکری جامعه نقش بسزایی دارند یاد کرد و اظهار داشت: مجریان رادیو و تلویزیون با اجرای حرفه ای و برگرفته از دانش خود و دیده و شنیده شدن، تولیدات رسانه ای را ارتقا می دهند.

رئیس سازمان صدا و سیما افزود: رسانه ملی علی رغم عرصه تنگاتنگ رقابت رسانه ای امروز در میان مردم شریف ایران طبق آخرین نظر سنجی ۸۳ درصد مرجعیت دارد و این به برکت هنرمندان پرتلاش و افراد فرهیخته و زحمتکش است که بهترین گوهر وجودی و عمر خود را در این مسیر صرف می کنند.

رئیس رسانه ملی کار در صدا و سیما را مقدس و اثر گذار برشمرد و افزود: چشم انداز سازمان در عرصه سرمایه انسانی، استعداد یابی و جذب نخبگان و نیروهایی در تراز رسانه دارای جوهر کاری و ذوق هنرمندانه خواهد بود و احترام و تکریم هنرمندان سرمایه های انسانی ارزشمند باید اولویت اول سازمان باشد.

رئیس رسانه ملی در پاسخ به دغدغه های مجریان نیز گفت: با وجود تمامی مشکلات و تنگناهای موجود که می بایست به هنگام رصد، تدبیر و رفع شود، امروز سازمان در حال حرکت است و باید با خلاقیت و نوآوری با همیاری و کمک شما اصلاحات لازم صورت پذیرد تا شاهد درخشش هر چه بیشتر و شکوفایی بیش از پیش رسانه باشیم.

در این دیدار صمیمانه مجریان حوزه های مختلف صدا و سیما نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با رئیس رسانه ملی در میان گذاشتند و در پایان افطار را میهمان دکتر علی عسکری بودند.

خبرگزاری صدا وسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت