مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۶۲۴۶
زمان انتشار : ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۱

ناطق نوری،اقدام اخیر سپاه، نمایشی از اقتدار کشور در جهان بود

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: ایران اسلامی با اقتدار و امنیت پایدار مسیر رشد و توسعه را ادامه خواهد داد و اقدام اخیر غیورمردان سپاه، نمایشی از اقتدار کشور در سطح ملی، منطقه و جهان بود.

به گزارش  حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری، ضمن تاکید بر «توانمندی ها و ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران دراکثر زمینه ها» و با ابراز خرسندی از این «اقدام به موقع و مقتدرانه» گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از سوی دشمنان و بدخواهان مورد تهدید قرار داشته و جریانات تروریستی و افراطی -تکفیری نیز در همین جهت و برای به چالش کشیدن امنیت و اقتدار کشورمان برنامه ریزی و تلاش نمودند که به لطف خدای متعال ، در همه طراحی ها و نقشه های شوم خود در برابر این نظام مقدس شکست خورده‌اند.

وی با یادآوری «رشادت‌ها و ایثارگری‌های همه نیروهای نظامی و انتظامی برای تامین امنیت پایدار در ایران» و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم، افزود: ایران همواره در طی سال های گذشته در خاکریز و صف اول مبارزه با تروریسم قرار داشته و مخالف سیاست‌های یک بام و دو هوایی برخی کشورهای غربی بویژه امریکا و برخی کشورهای مرتجع منطقه بوده است و تروریسم را در هر کجای جهان که باشد محکوم می‌نماید.

وی به اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انهدام مواضع تروریست‌های داعش در منطقه دیرالزور هم اشاره و تاکید کرد: این اقدام دقیق و به موقع در راستای سیاست‌های دفاعی کشور در برابر تهدیدات و مقابله با تروریسم قرار دارد و همگان باید بدانند که به تعبیر مقام معظم رهبری ، زمان بزن در روی تمام شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به تحلیل این اقدام غیور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سه سطح ملی ،منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت و تاکید کرد: در سطح ملی می‌توان غرور و افتخار را از این اقدام به خوبی مشاهده کرد و این‌که اقتدار نظام در این حد فاخر باشد که در بزنگاههای خطر و تهدید ، واکنش سریع ، مقتدرانه و درس‌آموز برای دشمنان داشته باشد، برای تمام ایرانیان از هر مسلک و مرامی که باشند، موجب تفاخر و عزت است.

وی تاکید کرد: در این موضوع ما شاهد اتفاق نظر و وحدت ملی هستیم . ملت بزرگ ایران ، توان در خور تحسین دیپلماسی و قدرت کم نظیر نظامی خود را به مثابه دو روی یک سکه پنداشته و قدرت ملی خود را تشکیل یافته از همین رفتار متوازن می‌دانند.

وی به اهمیت این اقدام در سطح بین‌المللی هم پرداخت و افزود: در سطح بین‌المللی نیز دنیا شاهد این اقتدار و توان در مبارزه با تروریسم و جریانات افراطی بوده و امکان مقایسه بین رفتار اصولی ایران با سایر کشورهایی در منطقه که با خوش رقصی در برابر استکبار ، دچار یک تضاد عمیق در رفتار و آشفتگی در سیاست‌های منطقه‌ای هستند، برای‌شان فراهم آمده است.

ناطق نوری به تحلیل منطقه‌ای این مهم نیز پرداخت و تاکید کرد: در بعد منطقه‌ای نیز کشورهای منطقه بار دیگر رفتار ایران را منطبق بر دکترین نظامی‌اش مشاهده کردند وبه خوبی دریافتند که این واکنش بر اساس سیاست و قدرت دفاعی ایران شکل گرفته است و به وضوح دیدند که ایران از قدرت نظامی‌اش تنها در جهت حفظ امنیت پایدار خود و کشورهای منطقه بهره برداری می کند و با تجاوزگران به امنیت و اقتدار خود به مبارزه خواهد پرداخت و ایران همواره مدافع صلح در منطقه بوده و با احترام و پایبندی بر امنیت منطقه، سیاست خارجی مستحکم و اصولی خود را تعریف کرده است.

وی در پایان یادآور شد: در منطقه‌ای که درگیر نقشه‌های شوم و تجزیه‌طلبانه برخی کشور های غربی به ویژه آمریکا با همراهی برخی کشور های مرتجع منطقه است، شاهد هستیم که ایران عزیز در اوج اقتدار و امنیت، به دنبال دستیابی به اهداف و برنامه‌های رشد و توسعه خود با پشتیبانی ملت شریف، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و تلاش و همت مسئولان دلسوز در همه بخش‌هاست، هرچند عملیات تروریستی تهران نشان داد که نباید لحظه‌ای غفلت نمود و همه نهادها باید دقت، حساسیت و هوشیاری خود را در مقابله با هرگونه تحرک بدخواهان این ملت بزرگ، بکار گیرند.

ایسنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟