مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۶۲۲۲
زمان انتشار : ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۱

همتی: ضریب نفوذ بیمه به ۲. ۲ درصد رسید

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: با تداوم رشد صنعت بیمه، ضریب نفوذ بیمه در پایان سال ۱۳۹۵ به ۲. ۲ درصد رسید.

به گزارش عبدالناصر همتی در دومین نشست هم اندیشی با مدیران ارشد صنعت بیمه در چهل و ششمین سالگرد تاسیس بیمه مرکزی، ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده صنعت بیمه اجرای سه وظیفه حاکمیتى درقانون بیمه مرکزى، یعنى وظیفه حمایتى، هدایتی و نظارتى را اولویت اصلی بیمه مرکزى دانست.
بنابر گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، همتی از زحمات ۴۶ ساله فعالان صنعت بیمه و بنیانگذاران بیمه مرکزی تقدیر کرد و گفت: صنعت بیمه در این مدت پیشرفت‌های خوبی داشته و الان نسبت به سایر بازارهای مالی در وضعیت خوبی قرار دارد. شاید بیمه مرکزی و شورایعالی بیمه هنوز از تمام ظرفیت‌های خود استفاده نکرده اند، اما ساماندهی بازار بیمه درطول ۴۶ سال گذشته به تدریج اهمیت این نهاد مهم حاکمیتى را آشکار کرد و امروز نقش مهمى درصنعت بیمه ایفا می‌کند.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: تلاش می‌کنیم در شرایط آرام تصمیمات بهینه بگیریم و نگذاریم تصمیمات عجولانه دوباره صنعت بیمه را دچار تنش کند، اما باید به این نکته هم توجه داشت که اگر در شرایط ایده آل قرار داشتیم، می‌توانستیم بهتر عمل کنیم، اما صنعت بیمه هم متاثر از شرایط محیطى اقتصادی کشور است.
وی افزود: باید شرایط را به سمتی ببریم که هر سه بعد وظایف حاکمیتی یعنى حمایت، هدایت و نظارت را اجرا کنیم، به آینده صنعت بیمه اعتماد دارم و با مدیران خوبی که دارد، ایمان دارم در کوتاه‌ترین زمان ممکن به وضعیت مطلوب می‌رسد همان طور
که پرداخت خسارت حوادث متعدد اخیر خود نشانگر توانایی صنعت بیمه بود.
همتی با اشاره به لزوم تعریف صحیح از نقش‌های ارکان صنعت بیمه گفت:: بیمه مرکزی با تصویب آیین نامه حاکمیت شرکتی سعی در اجرای خود کنترلی در شرکت‌های بیمه را دارد و می‌خواهد از رعایت حقوق ذینفعان به ویژه بیمه گذاران و سهامداران جزء مطمئن باشد و تمایلی به دخالت در امور شرکت‌ها ندارد و سندیکای بیمه گران و انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه می‌توانند با دفاع از حوزه صنفی خود وکنترل هاى لازم وتقویت رقابت سازنده وغیر مکارانه در این حوزه به ما کمک کنند، اما طبق قانون نظارت حاکمیتى فقط بر عهده بیمه مرکزی است و قابل واگذارى نیست.
وی خاطرنشان کرد: با علم به شرایط اقتصادی موجود و مشکلات شرکت‌های بیمه، تمام قد از آن‌ها دفاع و حمایت می‌کنم، اما اعضای هیات مدیره شرکت‌های بیمه نیز باید حساسیت بیشتری داشته باشند و باتوجه به منافع شرکت تصمیم گیری کنند و مدیران شرکت را از ارائه نرخ‌های غیر فنی منع کنند.
همتی در ادامه گفت:ترکیب پرتفوی مناسب، اطمینان ازکفایت ذخایر، تعادل میان سرمایه شرکت با حق بیمه صادره وحق بیمه نگهدارى شده و اجرای حاکمیت شرکتی باید در شرکت‌های بیمه رعایت شود که بیمه مرکزی به طور جد بر آن نظارت میکند.
رئیس کل بیمه مرکزی در پایان از شرکت‌های بیمه خواست، همچون سال گذشته در توسعه بیمه‌های عمر فعال باشند تا بتوانیم درچارچوب برنامه ششم پیش برویم همچنین جدا سازى حسابهاى بیمه هاى عمر وغیرعمر مورد تاکید جدى ما است.
ضریب نفوذ بیمه شامل سهم خدمات صنعت بیمه از تولید ناخالص داخلی است.

خبرگزاری صدا وسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار