مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۶۰۳۱
زمان انتشار : ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۰

نوبخت در نشست خبری: پاسخ سپاه به تروریست‌هاى داعش نماد اقتدار ملى است/دولت از تقویت بنیه دفاعى حمایت می‌کند

سخنگوی دولت گفت: پاسخ سپاه به تروریست‌هاى داعش نماد اقتدار ملى است و این اقدام فراتر از تامین امنیت ملی کشور و برای تامین امنیت منطقه بود.

به گزارش محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز سه‌شنبه (۳۰ خرداد ماه) برگزار شد، با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به مقرّ فرماندهی تروریست‌های داعش در دیرالزور سوریه، گفت: پاسخ سپاه به تروریست‌هاى داعش نماد انسجام و اقتدار ملى است و این اقدام فراتر از تامین امنیت ملی کشور و برای تامین امنیت منطقه بود.

وی افزود: داعش پدیده‌اى تروریستى است که امنیت منطقه را مختل کرده است، کشورهاى همسایه ما باید از اقتدار ایران احساس آرامش کنند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: امنیت ملى ایران مخل کشورهاى همسایه نبوده و نخواهد بود.

نوبخت با تاکید براینکه دولت از تقویت بنیه دفاعى حمایت می‌کند، تصریح کرد: از همه فعالیت‌هاى موشکى سپاه و نیروهاى مسلح پشتیبانى می‌کنیم؛ تقویت بنیه دفاعى ما قابل انعطاف با سایر دولت‌هاى خارجى خصوصا آمریکا که ادعاى دموکراسى دارد، نیست.

برجام فعالیت‌هاى موشکى ما را محدود نمی‌کند

وی ادامه داد: برجام فعالیت‌هاى موشکى ما را محدود نمی‌کند این توافق در راستاى مسائل هسته‌اى است و به قدرت دفاعى ما مربوط نمی‌شود.

نوبخت تاکید کرد: در مورد تشکیل کابینه دوازدهم کابینه گمانه زنى زیادى وجود دارد به هر حال روحانى براى پاسخ به مطالبات مردم کابینه اى موثر و با نشاط را تشکیل می‌دهد.

سخنگوی دولت اظهار داشت: نوع نگاه آمریکا به برجام تغییر نکرده و هر آنچه از دستش بر می‌آید، انجام می‌دهد، اما در ایران چشم بصیر و هیئت نظارتى وجود دارد که اقدامات آمریکا را رصد می‌کند و اگر این کشور ناقص برجام باشد اقدامات لازم از سوى این هیئت انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در برجام مکانیسم اعتراض در برابر کشور نقض کننده وجود دارد و با استفاده از ظرفیت این توافق از منافع ملى خود دفاع می‌کنیم، در مورد برجام نگران نیستیم.

پیام روحانی به امیرقطر درباره امنیت منطقه

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره محتوای نامه رئیس جمهور به امیر قطر که از سوی جابری انصاری به وزیر خارجه این کشور ارائه شده بود، گفت: این پیام به صورت شفاهی و پیرامون امنیت منطقه و بهبود روابط دو جانبه بود.

وی ادامه داد: قطر همواره موضع معقولى نسبت به سایر کشورهاى حاشیه خلیج فارس داشته و همچون برخى کشور‌ها از سیاست‌هاى غلط عربستان پیروى نکرده است.

معاون رئیس جمهور گفت: اختصاص دو هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان اعتبار برای کاهش آسیب های اجتماعی در سال ۱۳۹۵ نتایج رضایت بخش داشت.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی