مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۵۴۲۷
زمان انتشار : ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷

آلمان، آمریکا را تهدید کرد

وزارت خارجه فرانسه روز جمعه اعلام کرد ایالات متحده آمریکا بایستی قبل از اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، این تحریم‌ها را با کشورهای اروپایی و اعضای گروه هفت هماهنگ کند.

به گزارش وزارت خارجه فرانسه روز جمعه اعلام کرد ایالات متحده آمریکا بایستی قبل از اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، این تحریم‌ها را با کشورهای اروپایی و اعضای گروه هفت هماهنگ کند.

نمایندگان مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه طرحی که خواستار اعمال تحریم علیه روسیه به بهانه دخالت این کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است را در مجلس سنای این کشور به تصویب رساندند.

یک سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران گفت: «برای چندین سال ما دشواری‌های ناشی از قوانین برون‌مرزی را به ایالات متحده خاطرنشان کرده‌ایم.»

وی اضافه کرد: « در موضوعات مربوط به امنیت و سیاست‌های صنعتی اروپا ما تمایل داریم که آمریکا به هماهنگی‌های مورد نظر، به ویژه در درون چارچوب گروه هفت پایبند باشند.»

در تحولی جداگانه، آلمان هم تهدید کرد در صورتی که تحریم‌های جدید علیه روسیه به ایجاد محدودیت برای شرکت‌های آلمانی منجر شود، علیه آمریکا اقدام متقابل خواهد کرد.

برلین نگران است تحریم‌های جدید آمریکا به جریمه شرکت‌های اروپایی و فرانسوی دخیل در پروژه نورد استریم-۲ منجر شود. هدف این پروژه احداث خط لوله‌ای برای انتقال مستقیم گاز روسیه به آلمان از مسیر دریای بالتیک است.

سخنگوی صدراعظم آلمان هم مصوبه تحریمی سنا که برای تبدیل شدن به قانون بایستی به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا هم برسد را به عنوان «حرکتی عجیب و غریب» توصیف کرد.

وی گفت عجیب است که تحریم‌هایی که برای تنبیه روسیه در نظر گرفته شده می‌تواند به جریمه شرکت‌های اروپایی هم منجر شوند.

از طرف دیگر نماینده روسیه در امور تجاری در آمریکا هم روز پنجشنبه آمریکا را به استفاده از ابزار تحریم‌ها جهت بسترسازی برای ایجاد مزیت برای شرکت‌های آمریکایی در بازارهای خارجی متهم کرد.

افکار نیوز : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

فرزین پورمحبی

اصولا فرض کلی این است: «هر کس داخل کشور نباشد کیف می کند» لذا در همین راستا از عموم ملت معمولا در صحنه، می خواهیم؛ وقتی هوس بیرون رفتن از مرز های کشور به سرشان زد شادی هایشان را بدون هیچ چشمداشتی تقسیم کنند تا به ما هم خوش بگذرد.

محمود خاقانی

محمود خاقانی

چرا باید عوارض خروج از کشور برداشته شود؟