مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۵۳۵۷
زمان انتشار : ۰۷:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۶

در ادامه عهد شکنی های آمریکا؛

سنا طرح تحریم‌های جدید ضد ایران و روسیه را تصویب کرد

مجلس سنای آمریکا طرح تحریم های ایران موسوم به S.722 را تصویب کرد. بر اساس این طرح هر گونه لغو تحریم های ایران باید با موافقت کنگره صورت گیرد.

به گزارش سنای آمریکا طرح تحریم های جدید ضد ایران و روسیه و تدوین و منسجم کردن تحریم های کنونی ضد این دو کشور را تصویب کرد.

مجلس سنای آمریکا طرح تحریم های ایران موسوم به S.722 را تصویب کرد. بر اساس این طرح هر گونه لغو تحریم های ایران باید با موافقت کنگره صورت گیرد. این طرح، دستان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را برای تعلیق هر نوع تحریم علیه مسکو می بندد.

هدف از این طرح، ایجاد روندی جدید است که به کنگره اجازه می دهد در مدت ۳۰ روز با تعلیق یا لغو تحریم های روسیه از سوی رئیس جمهور آمریکا مخالفت کند.

از میان صد سناتور مجلس سنا، نود و هشت سناتور به طرح تحریم های ایران رای مثبت و دو سناتور رای منفی دادند. سناتور برنی سندرز نماینده مستقل ایالت ورمونت و سناتور رند پال نماینده جمهوریخواه ایالت کنتاکی به طرح تحریم های جدید ضد ایران و روسیه رای منفی دادند.

سندرز در واکنش به طرح تحریم های جدید ایران: ارزش ندارد توافق هسته ای را به خطر بیندازیم

برنی سندرز نماینده ایالت ورمونت در سنای آمریکا روز پنجشنبه در پی تصویب طرح تحریم های جدید ضد ایران و روسیه در سنای آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد به اعتقاد وی تحریم های جدید ضد ایران توافق بسیار مهم هسته ای با این کشور را به خطر می اندازد. متحمل شدن به خطر انداختن توافق هسته ای ایران ارزش ندارد.

باب کورکر، رئیس کمیسیون روابط خارجی اظهار داشت: مجلس سنا با تصویب این طرح بر نقش خود در سیاست خارجی تاکید کرد.

چاک شومر، رئیس اقلیت دموکرات در مجلس سنا گفت: ما کنگره را به عنوان داور نهایی برای تعلیق تحریم ها قرار دادیم، نه رئیس جمهور.

وی افزود: با این طرح این دیدگاه که رئیس جمهور به تنهایی می تواند تحریم ها را به هر دلیلی لغو کند از بین رفت.

میچ مک کانل، رئیس اکثریت جمهوری خواه در سنای آمریکا، گفت: ما برای مقابله با ایران و وادار کردن ایران برای حساب پس دادن و همچنین پاسخ دادن به اقدامات تحریک آمیز روسیه در سال های اخیر باید قاطعانه عمل کنیم.

سلی جونز رئیس انجمن صلح نیویورک  گفت تحریم های جدید آمریکا علیه ایران همان تحریم های قبل از برجام، اما پیچیده تر هستند.

قابل ذکر است پیش از رای گیری درباره این طرح تحریم‌ها، سنای آمریکا متممی که توسط سناتور بن کاردین برای معافیت ناسا از طرح اعمال تحریم‌های جدید ضد ایران و روسیه ارائه شده بود را با نود و  چهار رای موافق و شش رای مخالف، تصویب کرد.

همچنین مجلس سنای آمریکا متمم سناتور گراهام درباره طرح تحریم های ایران را تصویب کرد.

در جلسه سنا درباره قانون موسوم به «متمم گراهام، درباره طرح تحریم های ایران/S.722»، رای گیری شد و هر صد سناتور به این اصلاحیه رای مثبت دادند.

استقبال ایپک از تصویب تحریم های ضد ایرانی در سنای آمریکا

لابی صهیونیستی ایپک از تصویب تحریم های ضد ایرانی در مجلس سنای آمریکا استقبال کرد.

پایگاه اینترنتی کمیته امور عمومی آمریکا و رژیم صهیونیستی (موسوم به ایپک) اعلام کرد: سنای آمریکا با اکثریت قاطع آراء قانونی را تصویب کرد که ایران را به علت رفتار خطرناک این کشور، هدف قرار می دهد.

در بیانیه ایپک آمده است: همچنین یک قانون دو حزبی در مجلس نمایندگان ارائه شد که باعث اعمال تحریم های جدید علیه برنامه غیرقانونی موشک بالستیک ایران و انتقال های تسلیحاتی این کشور می شود. ما مصرانه از مجلس نمایندگان می خواهیم که قانون اجرای تحریم های بین المللی و موشک های بالستیک ایران (H.R.1698) را تصویب کند. این طرح را « اد رویس » رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و الیوت انگل عضو ارشد این کمیته ارائه کردند.

خبرگزاری صداو سیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟