مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۵۳۵۰
زمان انتشار : ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۶

هفته سوم لیگ جهانی والیبال؛

نخستین باخت تیم ایران در هفته سوم رقم خورد

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار هفته سوم از رقابت های لیگ جهانی والیبال سه بر صفر نتیجه را برابر تیم آمریکا واگذار کرد.

به گزارش هفته سوم لیگ جهانی والیبال از امروز آغاز شد و به مدت چهار روز با ۱۸ دیدار پیگیری خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران در شش دیدار گذشته ای که در برابر آمریکا داشته٬ ۲ برد و چهار شکست را تجربه کرده است و تا کنون در بازی های خارج از خانه لیگ جهانی موفق به شکست آمریکا نشده است

تیم ملی والیبال آمریکا با دو عنوان قهرمانی در لیگ جهانی (۲۰۰۸ و ۲۰۱۴) در سالن ۲۰۱۷ به دنبال کسب سومین طلای خود است. آمریکا در سال های ۲۰۰۸ در ریودوژانیروی برزیل با پیروزی سه بر یک برابر صربستان و ۲۰۱۴ در فلورانس ایتالیا با پیروزی سه بر یک برابر برزیل به عنوان قهرمانی لیگ جهانی دست یافته است. این تیم در سال ۲۰۱۶ در کراکوف لهستان به مقام پنجم لیگ جهانی رسید.

آمریکا سابقه حضور در ۲۰ دوره لیگ جهانی را دارد در حالیکه ایران پنجمین تجربه خود را پشت سر خواهد گذاشت.

ترکیب تیم ایران را در این دیدار سعید معروف، سید محمد موسوی، مسعود غلامی٬ امیر غفور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور، مهدی مرندی برای دریافت و مصطفی حیدری برای توپگیری تشکیل می‌دهند.

ست نخست

تیم ملی والیبال ایران در ست نخست دیدار برابر آمریکا با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ شکست خورد.

در این ست بازیکنان ایران در برابر دارنده مدال برنز المپیک ریو ۲۰۱۶ شروع خوبی را داشت و بازی با سرویس میلاد عبادی پور آغاز شد.

در این ست امتیازات به طور پایاپای میان ۲ تیم دنبال می‌شد و امیر غفور به خوبی توانست در برابر مدافعان حریف با آبشارهایش امتیازآوری کند. بلندقامتان تیم آمریکا به خوبی توانستند از ضعف دفاع عقب زمین ایران برای کسب پوئن از ایران استفاده کنند.

سعید معروف پاسور باتجربه و هوشیار تیم ایران با جاخالی های خود٬ و دیگر بازیکنان کشورمان با روی آوردن به برنامه های سرعتی امتیازاتی خوبی را برای ایران به دست آورند.دفاع ۲ نفره فرهاد قائمی و مهدی مرندی مانع از امتیازآوری حریف شد.

اواسط ست نخست تیم ایران در توپ گیری نتوانست عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارد و بازیکنان حریف با اسپک‌های قدرتمند خود موفق به امتیازآوری شدند.

تیم ایران در حمله ضعیف بود و این آمریکایی‌ها بودند که توانستند در این ست با تاکتیک‌های سرعتی خود اختلاف امتیاز خود را با حریف افزایش دهند. در امتیاز ۲۰ بر ۱۴ علی شفیع به جای مسعود غلامی وارد زمین شد و پس از وی مجتبی میرزاجانپور به جای امیر غفور در ترکیب قرار گرفت تا قدرت دفاعی ایران قوی تر شود.

ست دوم

تیم ملی والیبال ایران در ست دوم دیدار برابر آمریکا با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران که نتیجه ست نخست را به راحتی به حریف آمریکایی خود واگذار کرده بود این بار هم شروع خوبی را داشت و توانست هم پای حریف امتیازآوری کند. بازیکنان ضعف دریافتی خود را تا حد قابل توجهی کاهش دادند و همین موضوع باعث شد تا سعید معروف بهتر از قبل بتواند از آن ها در اجرای تاکتیک ها استفاده کند.

قرمزپوشان آمریکا در همانند ست نخست به آرامی اختلاف امتیاز خود را با ایران افزایش دادند٬ آنها این برنامه را ست نخست هم اجرا کردند٬ به طوری که بعد از برهم زدن شرایط روحی روانی سرمه ای پوشان ایران٬ به دنبال برد نهایی برآمدند.

اما شاگردان کولاکوویچ نمی خواستند دوباره نتیجه را واگذار کنند و میلاد عبادی پور از منطقه ۲ توانست ضربه محکم خود را برای رسیدن به امتیاز تساوی بزند. موسوی هم با سرویس هدفدار خود ایران را ۱۴ امتیازی کرد تا برای نخستین بار در این بازی تیم ایران یک امتیاز از حریف پیش افتد اما شاگردان اسپراو به خوبی امتیاز از دست رفته را جبران کردند و باز هم از ایران پیشی گرفتند اما ملی پوشان کشورمان به خوبی در برابر آن ها امتیازآوری کردند.

در این ست دفاع روی تور ایران به خوبی انجام شد تاحدودی شاگردان کولاکوویچ خسته نشان می دادند و این موضوع ناشی از سفرهای طولانی در مدت زمان کوتاه است.

در این بازی کولاکوویچ که حالا شناختش نسبت به توانایی های شاگردانش بیشتر شده است به خوبی دست بع تعویض زد و به تناوب از فرهاد سال افزون به عنوان پاسور و رضا قراء به عنوان قطر پاسور در ترکیب استفاده کرد.

ست سوم

تیم ملی والیبال ایران در ست سوم دیدار برابر آمریکا ۲۸ بر ۳۰ نتیجه را واگذار کرد.

در این ست شاگردان اسپراو که خود را در یک قدمی برد می دیدند٬ با انگیزه بالاتری بازی را آغاز کردند٬ در برابر آن‌ها شاگردان کولاکوویچ هم برای فرار از باخت و کشاندن بازی به ست چهارم از همه توان خود استفاده کردند.

مجتبی میرزاجانپور در این از ابتدا وارد زمین شد تا قدرت حملات ایران تقویت شود. کولاکوویچ با گرفتن وقت استراحت در صدد گوشزد کردن نقاط ضعف بازیکنان خود بود و به آن ها نکات فنی را متذکر شد.

قرمزپوشان آمریکا در این ست از همان ابتدا امتیازآوری خود را به خوبی آغاز کردند و چهار امتیاز از ایران پیش افتادند. تاکتیک های تیمی٬ بازیکنان کشورمان به خوبی در زمین اجرا نشد و آمریکایی ها از این فرصت به بهترین نحو استفاده کردند.

قرمزپوشان حریف در این ست به خوبی از ضعف توپ‌گیری ایران استفاده کردند٬ نبود عادل غلامی دفاع وسط با تجربه تیم ایران به علت مصدویت در ترکیب باعث شد تا در این بخش به خصوص دفاع روی تور موفق عمل نکند٬ سرمه ای پوشان کشورمان همه توان خود را برای کاهش اختلاف ۵ امتیازی به کار گرفتند تا حدودی هم در این موضوع موفق بودند و بعد از وقت استراحت فنی دوم بازیکنان به خوبی خود را به حریف رساندند.

آمدن میرزاجانپور به جای فرهاد قائمی به بازی٬ حمله ایران را تا حد قابل توجهی تقویت کرد و ملی‌پوشان در کسب پوئن از حریف پیش افتادند. شاگردان اسپراو در این ست تیم ایران را تا حدودی دست کم گرفتند و به نوعی خود را از پیش برنده دانستند و این موضوع باعث شد تا آن‌ها موفق عمل نکنند و به نوعی از نظر روحی و روانی شیرازه تیمی آن‌ها به هم ریخت. اما در دقایق پایانی بازی به خود آمده و در امتیازآوری موفق عمل کردند.

دقایق پایانی این ست لحظات سخت و نفس گیری برای بازیکنان ۲ تیم بود چرا که امتیازات یکی پس از دیگری میان آن‌ها ردوبدل می‌شد.

خبرگزاری صداو سیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟