مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۵۱۶۷
زمان انتشار : ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۶

شیوه برگزاری جام حذفی تغییر کرد/ قرعه‌کشی تا فینال

نحوه برگزاری مسابقات جام حذفی فوتبال ایران با سیاست جدید سازمان لیگ تغییر کرد.

به گزارش  مسابقات جام حذفی در فوتبال ایران هر فصل در شرایطی برگزار می‌شود که بسیاری از تیم‌ها مسیر مسابقات خود تا مرحله فینال را طبق جدولی که از همان ابتدای در دو گروه مشخص می‌شود می‌شناسند.

برای مسابقات جام حذفی فصل ۹۶ – ۹۷، اما مدیران سازمان لیگ برتر تصمیم گرفته اند تغییراتی اساسی در نحوه برگزاری مسابقات انجام بدهند تا حساسیت و هیجان بازی‌ها بیشتر شود.

بر این اساس طبق مصوبه هیئت رئیسه سازمان لیگ، برای برای برنامه‌ریزی این مسابقات فقط یک قرعه‌کشی کلی در ابتدا مثل سال‌های گذشته و قرار دادن تیم‌ها در جدول انجام نمی‌شود.

با سیاست جدید مدنظر برگزارکنندگان مسابقات، تمام بازی‌ها از ابتدا تا مرحله نیمه‌نهایی با قرعه‌کشی تعیین خواهد شد. به این ترتیب در جلسه‌ای رسمی قبل از شروع هر مرحله قرعه‌کشی جدید مسابقات توسط سازمان لیگ برگزار خواهد شد. به این ترتیب در فصل جدید از این مسابقات، تیم‌ها با قرعه حریفان خود را خواهند شناخت.

گفتنی است سازمان لیگ به خاطر بی نظمی‌های اتفاق افتاده در سال‌های اخیر و عدم حضور بسیاری از تیم‌ها در مسابقات، برای فصل جدید تصمیم دارند تعهد کتبی از تمام تیم‌هایی که در رقابت‌ها شرکت داده می‌شوند اخذ کنند. از همین رواگر باشگاهی به تعهد رسمی خود پایبند نباشد و از مسابقلات به هر دلیلی کنار بکشد، با جریمه نقدی و محرومیت از حضور در جام حذفی در سال بعد مواجه خواهد شد.

میزان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت