مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۵۰۷۵
زمان انتشار : ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵

میزان ذخیره خون در کشور به هفت روز رسیده است

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان ذخیره خون در کشور از یک روز در گذشته به هفت روز در حال حاضر رسیده است.

به گزارش دکتر حسن قاضی زاده هاشمی در بازدید از سازمان انتقال خون استان تهران به خبرنگاران افزود: مردم کشور در کار اهدای خون نسبت به گذشته بسیار متفاوت عمل می کنند.

وی گفت: اگر در سال های گذشته در ماه مبارک رمضان به جز عمل های جراحی اورژانسی به علت کمبود خون دیگر عملها انجام نمی شد یا به تعویق می افتاد، هم اکنون با اینکه ظرفیت اتاق های عمل و تعداد عمل های جراحی ۹ برابر شده است همه عمل های جراحی انجام می شود و خون مورد نیازش را مردم تأمین می کنند.

قاضی زاده هاشمی افزود: ۵۲ درصد اهدا کنندگان خون در کشور اهدا کنندگان مستمر هستند.

وی گفت: از دستگاه های نظارتی و همچنین مردم تا کنون هیچ شکایتی از سازمان انتقال خون دریافت نشده است و این نشان می دهد که این سازمان با وجود برخی مشکلات کارش را به خوبی انجام می دهد.

وزیر بهداشت افزود: سازمان انتقال خون ایران جزو سازمان های ممتاز در سطح بین المللی است و بخشی از برنامه های آموزشی و استاندارد سازی در منطقه به عهده این سازمان گذاشته شده است.

خبرگزاری صداو سیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت