مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۵۰۵۱
زمان انتشار : ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵

ادعای سی بی اس:

رویارویی یک کشتی جنگی ایرانی با دو کشتی نیروی دریایی امریکا در تنگه ی هرمز

مقامات آمریکایی امروز مدعی شدند یک فروند کشتی متعلق به نیروی دریایی ایران شب گذشته، برای یک بالگرد آمریکایی در تنگه هرمز ایجاد مزاحمت کرده‌ است.

به گزارش  به نقل از سی‌بی‌اس نیوز، مقامات آمریکایی امروز (چهارشنبه)، مدعی شدند یک فروند کشتی متعلق به نیروی دریایی ایران شب گذشته در تنگه راهبردی هرمز، با استفاده از نورافکن و لیزر برای یک بالگرد آمریکایی مزاحمت ایجاد کرده است.

به گفته مقامات آمریکایی این بالگرد نظامی از سوی دو ناو جنگی این کشور همراهی می‌شد. ناوشکن «یو اس اس کول» و «یو اس اس باتان» دو کشتی جنگی بودند که این بالگرد نظامی را همراهی می‌کردند.

مقامات نظامی آمریکا در گفتگو با گزارشگر سی‌بی‌اس نیوز، همچنین مدعی شدند این نخستین برخورد میان نیروهای دو کشور در تنگه هرمز نیست؛ اما، این‌بار کشتی درگیر در این رویارویی متعلق به نیروی دریایی ارتش ایران بود و نه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. این مقامات نظامی اقدام کشتی ایرانی را خطرناک و «غیرحرفه‌ای» خواندند.

باشگاه خبرنگاران : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت