مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۴۹۵۹
زمان انتشار : ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۴

لیگ جهانی ۲۰۱۷ والیبال – لهستان ایران – آمریكا در آغاز هفته سوم / یانكی‌ها همیشه پرقدرت

تیم ملی والیبال امریكا نخستین حریف ایران در هفته سوم لیگ جهانی 2017 خواهد بود.

به گزارش هفته سوم رقابت‌های لیگ جهانی ۲۰۱۷ والیبال از فردا در چارچوب سطح یك این رقابت ها آغاز می‌شود. تیم ملی والیبال ایران كه در هفته دوم این مسابقات میزبان بود، هفته سوم را در كشور لهستان و در نبرد با تیم‌های آمریكا، روسیه و لهستان پشت سر خواهد گذاشت.

آمریكا نخستین تیمی است كه تیم ملی والیبال ایران در لهستان باید با این تیم دیدار كند. تیمی كه همیشه از قدرت‌های والیبال در جهان به شمار می‌رود و بدون شك جدالی سخت در انتظار تیم  ملی والیبال ایران خواهد بود.

اولین مسابقه شاگردان ایگور كولاكوویچ در هفته سوم، نبرد با تیم ملی آمریكا است. آمریكایی‌ها كه در آخرین دوره مسابقات جام جهانی كه در سال ۲۰۱۵ برگزار شده بود، عنوان قهرمانی را كسب كردند  و در حال حاضر در رده سوم رنكینگ جهانی بعد از تیم‌های برزیل و لهستان قرار دارند. شاگردان «جان اسپرو» در حال حاضر یكی از قدرت‌های والیبال جهان هستند.

یانکی ها هرچند در المپیك به مدال برنز بسنده كردند و از رسیدن به فینال بازماندند اما این تیم به دلیل سبك و سیاق خاصی كه دارد بی‌شك سرسخت‌ترین حریف ایران در مرحله مقدمانی لیگ جهانی به شمار می‌رود. تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۶ مقابل آمریكا به میدان رفت و با نتیجه سه بر یك تن به شكست داد. این تنها نبرد دو تیم ایران و آمریكا در سال ۲۰۱۶ بود.

آمریكایی‌ها در هفته نخست لیگ جهانی ۲۰۱۷ نتوانستند حتی در یك مسابقه به پیروزی برسند و بدون حتی یك پیروزی راهی هفته دوم شدند. این تیم در هفته دوم به دو پیروزی شیرین مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی روسیه دست پیدا كرد تا روند شكست‌هایش را قطع كند. آخرین حریف شاگردان اسپروا در هفته دوم تیم ملی فرانسه بود. تیمی كه امریكا را هم مانند هر ۵  حریف قبلی خود شكست داد.

آمریكا از ۶ بازی قبلی خود در دو هفته لیگ جهانی ۴ شكست را متحمل شده است و تنها در ۲ بازی به پیروزی رسیده است و یك رده پایین‌تر از ایران و در جایگاه نهم جدول مسابقات قرار دارد.

تیم‌های حاضر در سطح یک لیگ جهانی در هفته سوم در گروه ایران و شهر کاتوویتس لهستان از فردا (پنچشنبه ۲۵ خرداد ماه) رقابت‌های خود را آغاز می ‌کنند که طبق برنامه در نخستین مسابقه این گروه تیم ملی کشورمان از ساعت ۱۹ و ۵۵ به وقت تهران برابر آمریكا قرار خواهد گرفت.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت