مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۴۹
زمان انتشار : ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰

جهت تحکیم روابط نظامی در منطقه:

ناوگروه صلح و دوستی ارتش جمهوری اسلامی عازم قزاقستان شد

به گزارش  به نقل از افق انزلی پنجمین ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز به کشور قزاقستان  اعزام شد. ناوگروه ایرانی در این سفر یک هفته ای همراه با ناوشکن دماوند و ناو موشک انداز پیکان به مدت سه روز با پیام تحکیم روابط و صلح و دوستی بین کشور های حاشیه […]

به گزارش  به نقل از افق انزلی پنجمین ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز به کشور قزاقستان  اعزام شد.

ناوگروه ایرانی در این سفر یک هفته ای همراه با ناوشکن دماوند و ناو موشک انداز پیکان به مدت سه روز با پیام تحکیم روابط و صلح و دوستی بین کشور های حاشیه خزر در کشور قزاقستان اقامت خواهد داشت.

این ماموریت از سوی ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و برای اولین بار به این کشور انجام می شود و جایگاه ویژه ای در حوزه دیپلماتیک و مراودات سیاسی کشورهای حاشیه دریای خزر دارد.

چهارمین سفر ناوگروه ایران به کشورهای حاشیه خزر در اسفند ماه سال گذشته انجام شد و تیرماه سال ۹۲ و مهرماه ۹۴ نیز ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به روسیه سفر کرده بود و شهریور پارسال نیز ناوگروهی با هدف تحکیم روابط، به کشور آذربایجان اعزام شده بود.

به گزارش افق انزلی  ناوگروه نیروی دریایی روسیه نیز  تاکنون چهار بار طی سال های ۸۶ ، ۹۳ ، ۹۴ و شهریورماه پسال گذشته با هدف تحکیم روابط دوستانه و گسترش تعامل دریایی به بندر انزلی سفر کرده است.

گفتنی است که در طی سالهای گذشته حضور پر قدرت جمهوری اسلامی ایران دریای کاسپین تغییرات بسیاری در معادلات نظامی این منطقه ایجاد کرده است و سفرهای فوق علاوه بر عرف نظامی و بین المللی تاثیر فراوانی در همدلی در میان ملت های حاشیه خزر دارد.

جمهوری اسلامی این همواره در طول این سفرهای نظامی حسن نیت خود را اثبات کرده است و ضمن ابلاغ پیام صلح و دوستی همواره بر ایجاد منطقه ای عاری از هر گونه درگیری و کش مکش نظامی تاکید داشه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار