مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۴۸۲۳
زمان انتشار : ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۳

لاریجانی: مجلس واکنش جدی به تحرکات سنا نشان می‌دهد

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره جلسه غیر علنی امروز گفت: وزرای اطلاعات، کشور و جانشین فرمانده کل سپاه توضیحاتی ارائه کردند که نشان می‌داد تلاش‌های خوبی صورت گرفته و تمهیدات خوبی اندیشیده شده است که باید ادامه یابد.

به گزارش دکتر لاریجانی در نشست علنی امروز یکشنبه (۲۱ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود، از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواست تا در اسرع وقت طرح مقابله را تهیه و به مجلس ارائه کند.

وی در ادامه افزود: چهارشنبه گذشته که تروریست های جنایتکار عملیاتی را در مرقد مطهر حضرت امام و مجلس شورای اسلامی داشتند ما نمایندگان شاهد دو صحنه متفاوت بودیم از یک سو جنایتکاران تروریست وارد ساختمان ارتباطات مردمی نمایندگان محترم شدند و مراجعین و کارکنان محترم مجلس را مورد هدف قرار دادند و ناجوانمردانه ۱۸ نفر از آنان را به شهادت رساندند و بیش از سی نفر را مجروح کردند.تروریست ها نتوانستند به پارلمان دسترسی پیدا کنند
وی ادامه داد: این صحنه بسیار غم انگیز و دردآور بود گرچه تروریست ها نتوانستند به هدف خود که دسترسی به پارلمان بود برسند اما شهادت این عزیزان همه ما را داغدار کرد. به ارواح مطهر شهدای گرانقدر چهارشنبه درود می فرستیم.رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: خواهران و برادران عزیز روی دیگر این ماجرا روحیه بالای نمایندگان محترم و آمادگی آن ها در مجاهدت و مبارزه با تروریست ها بود که صحنه بسیار غرورآفرین را در تاریخ پارلمان ایران به نمایش گذاشت.رئیس قوه مقننه گفت: مراجعات مکرر نمایندگان به اینجانب جهت برداشتن سلاح و مبارزه با تروریست های جانی و اصرار بر اینکه پارلمان حتی یک لحظه نیز تعطیل نشود صحنه  شورانگیزی از مجاهدت ملت را ترسیم کرد.دکتر لاریجانی ادامه داد: من از صمیم قلب از همه همکاران تشکر می کنم، تروریست های بدصفت باید می فهمیدند که با ملتی مقاوم و مجاهد طرف هستند و نمایندگان ملت که عصاره فضائل همین ملت سلحشور هستند و شما عزیزان این غیرت انقلابی را به خوبی نشان دادید.

تشییع باشکوه پیکر شهدای ترور در تهران و شهرستان ها وجه دیگر اراده ملی را به ظهور رساند
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور همه مسئولان نظام در مراسم تشییع پیکر پاک شهدا در روز جمعه، همصدایی و اراده مشترک همه بخش های نظام را در راه مبارزه با جلادان تروریست نشان داد و از طرفی تشییع باشکوه ملت در تهران و شهرستان ها وجه دیگر اراده ملی را به ظهور رساند.

وی با بیان اینکه ملت روزه دار بار دیگر روحیه شهادت طلبی و عزت خواهی را به رخ جهانیان رساندند، تصریح کرد: ملت این پیام را به دنیا منعکس کردند که همه ملت در راه آرمان های انقلاب و سرکوب تروریست ها همصدا هستند و باید در برابر عظمت فکری و غیرت انقلابی ملت ایران سر تعظیم فرود آورد.

دکتر لاریجانی با اشاره به پیام ارزشمند مقام معظم رهبری در پی حادثه تروریستی تهران افزود: از پیام رهبر معظم انقلاب در پی شهادت عزیزان در مجلس و مرقد مطهر امام راحل تشکر و سپاسگزاری می کنم.

سپاه پاسداران و نیروی انتظامی در سرکوب تروریست ها با صلابت عمل کردند
رئیس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر و قدردانی از نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرکوب تروریست ها مجدانه و باصلابت اقدام کردند.

وی ادامه داد: وحدت و همگرایی که بین مسئولان و ملت در پس این حادثه به وجود آمد گوهر ذی قیمتی است که نباید تحت هیچ اقدامی مخدوش شود.

در مقابل ملت صفی از تروریست ها و کشورهای حامی آنها به سرکردگی آمریکا و سعودی ها به وجود آمده است
دکتر لاریجانی گفت: بپذیریم که در مقابل ملت صفی از تروریست ها و کشورهای حامی آنها به سرکردگی آمریکا و سعودی ها به وجود آمده است، هوشیاری انقلابی اقتضا می کند نگذاریم حواشی سیاسی ما را از هدف خدمتگزاری به ملت  باز دارد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه امروز، روز ایستادگی و مقاومت و کار و تلاش برای حل مشکلات ملت است، گفت: صف واحدی که منبعث از غیرت دینی و انقلابی است و این صف واحد پاسخ به اقدامات دشمن است، به ویژه زمانی که مواضع آمریکا و مصوبه اخیر سنا را مشاهده می کنیم، تمامی هدفگذاری آنها روشن می شود.

استراتژی دشمن کند کردن ابزارهای عزتمندی ایران است
وی با تاکید بر اینکه استراتژی دشمن کند کردن ابزارهای عزتمندی ایران و سرگرم نمودن مسئولان به مسائل فرعی است، افزود: اقدام متقابل ما باید استقامت در راه درست انقلاب و همگرایی هر چه بیشتر باشد.

مجلس سپاه پاسداران و نیروی قدس و بنیه دفاعی را با همه توان حمایت خواهد کرد
رئیس مجلس با بیان اینکه آمریکا باید متوجه شود که مجلس شورای اسلامی در راه مبارزه با تروریست ها، اراده قوی دارد، گفت: مجلس سپاه پاسداران و نیروی قدس و بنیه دفاعی را با همه توان حمایت خواهد کرد و نیروهای مسلح ما پاسخ تروریست ها را با قاطعیت خواهند داد.

دکتر لاریجانی گفت:  لازم می دانم از مسئولان کشورهای مختلف و پارلمان های آنها که در این حادثه با فوریت و جدیت اعلام موضع کردند و با پیام ها و تماس های خود اظهار همدردی کرده و در کنار ملت ایران قرار گرفتند، تشکر کنم.

رئیس قوه مقننه یادآور شد: سعودی ها که با بذل و بخشش زیاد کنفرانس ریاض را به پا کردند که به تعبیر خود ایران را منزوی کنند، از همنوایی کشورها با ایران شرمنده شده و باید درس بگیرند.

تشریح جزئیات نشست با وزرای اطلاعات و کشور درباره حادثه تروریستی تهران

رئیس مجلس شورای اسلامی جزئیات نشست با وزرای اطلاعات و کشور و جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران را تشریح کرد.

دکتر علی لاریجانی در آغاز نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۱ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست غیرعلنی صبح امروز، گفت: از ساعت ۹ صبح جلسه غیرعلنی با حضور وزیر اطلاعات، وزیر کشور و سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران درباره مسائل امنیتی کشور و همچنین واقعه ای که در مجلس رخ داد، برگزار شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس توضیحات ارائه شده تلاش های خوبی در گذشته در زمینه امنیتی صورت گرفته است، افزود: تمهیداتی برای جلوگیری از این وقایع اندیشیده شده که باید مورد توجه قرار گیرد، نمایندگان محترم نیز در این زمینه اظهارنظر کرده اند و نشان داد که حساسیت به این موضوع در مجلس و دولت و نیروهای مسلح جدی است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: برخی نقایص در این زمینه باید مرتفع شود تا دیگر شاهد اینگونه حوادث نباشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون امنیت ملی ان شاءالله پیگیر این موضوع و نتایج این جلسه خواهد بود.

خبرگزاری صدا وسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟