مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۴۸۱۱
زمان انتشار : ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲

بسیاری از حرکات دولت‌ها در امریکا خلاف تعهداتشان در برجام است

رئیس ستاد پیگیری برجام، بسیاری حرکات دولت های پیشین و کنونی امریکا را در یک سال و نیم گذشته خلاف تعهدات این کشور در اجرا برجام دانست.

به گزارش سیدعباس عراقچی گفت: بر اساس بندهای ۲۶ تا ۲۹ برجام ، امریکا متعهد است برجام را با حسن نیت و در فضای سازنده اجرا و از هرگونه اقدامی که اجرای موفقیت آمیز آن را تحت الشعاع خود قرار دهد خودداری کند.

وی تصریح کرد: به اعتقاد ما حرکاتی که دولت های پیشین و کنونی امریکا در یک سال و نیم گذشته انجام داده اند در موارد بسیاری خلاف تعهدات این کشور در این سه اصل است .

معاون وزیر امور خارجه همچنین گفت: مصوبه کنگره امریکا هم اگر تصویب شود در همین راستا ارزیابی می شود و ما از نزدیک این تحولات را رصد می کنیم و قانون جدیدی را نیز که در کنگره در حال رسیدگی است بررسی می کنیم.

عراقچی با اشاره به اصلاحات متعدد این قانون در کنگره امریکا و تلاش برای خارج کردن موارد نقض برجام از درون آن تاکید کرد: به اعتقاد ما، نفس تصویب چنین قانونی می تواند خلاف اصل حسن نیت و اصل اجرای موفقیت آمیز برجام باشد و همه اینها از جانب ستاد اجرای برجام در وزارت امور خارجه در حال رصد شدن است.

وی گفت: نتایج این بررسی ها را به هیئت نظارت بر برجام گزارش می دهیم و این هیئت نیز تصمیم لازم را اتخاذ خواهد کرد.

خبرگزاری صدا وسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

محمود خاقانی

درواقع باید گفت که دولت تدبیر وامید با افزایش عوارض خروج به جای اینکه آن را به استناد اصل بیستم قانون اساسی ملغی کند درذهن رای دهنده ای که با امید به این دولت رای داد اینگونه تداعی می کند که دولت از خط تدبیر خارج شده است.

متین مسلم

متین مسلم

مثل همیشه؛ نه جنگ نه صلح!