مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۹۰۷۷
زمان انتشار : ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳

هاشمی رفسنجانی: ۴ اردیبهشت ۷ گزینه نهایی شهرداری مشخص می‌شود

رئیس شورای شهر تهران گفت: 4 اردیبهشت 7 گزینه نهایی شهرداری مشخص می‌شود.

به گزارش  محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در پنجاه و هفتمین جلسه شورای شهر تهران که(یکشنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به روند انتخاب شهردار آینده تهران اظهار کرد: در جلسه چهارم اردیبهشت اعضا به ۷ نفر از کاندیداهای مورد نظرشان رأی خواهند داد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مخالفت اعضا برای شهردار شدنش گفت: برای اینکه عضوی از شورا خارج شود باید رأی موافق سایر اعضا را داشته باشد، لذا در جلسه هم‌اندیشی امروز به درخواست من رأی‌گیری مخفیانه انجام شد تا افراد نظرات خود را بگویند.

هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: من با انجام این رأی‌گیری خواستم از علاقمندی افراد به ماندگاری خود در شورا یا شهرداری آگاه شوم و بر اساس نظرسنجی که گرفتم به این نتیجه رسیدم که اعضا علاقه دارند من در شورا بمانم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در نظرسنجی‌ها مشخص شده که محسن هاشمی فردی مناسب برای تصدی شهرداری تهران است و چرا برای تصدی این مسئولیت از شورا خارج نمی‌شوید، گفت: شهردار منتخب مستقیم مردم نیست، بلکه منتخب اعضای شورا است و نمی‌توان به صورت قاطع گفت که مردم علاقمند به شهردار شدن من هستند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه من در خود توانایی شهردار شدن را می‌دیدم،تصریح کرد: من به خاطر ارتباطات خود با مسئولان، گروه‌های سیاسی و روش اعتدالی که داشتم می‌توانستم به پیشرفت تهران کمک کنم.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه نظر شورا برای من اهمیت زیادی داشت، گفت: زیاد کردن اختلافات در طبیعت ما هاشمی‌ها نیست و می‌خواهیم اختلافات کم شود.

وی ابراز امیدواری کرد که شورا باید به فردی مطلوب برسد که دیگر نیازی به آمدن او نباشد.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه اگر شورا به فرد مطلوب نرسید شهرداری را خواهم پذیرفت، ادامه داد: همه گزینه‌ها قابل احترام هستند و برای این کار قابلیت بالایی دارند.

وی با بیان اینکه مسئولیت اسامی بر عهده اعضا است،تصریح کرد: ممکن است اعضای شورا فردی را برای شهردار شدن بنویسند و فرد بگوید نمی‌خواهم شهردار شوم و برای همین به اعضا گفته‌ایم که با فرد مورد نظرشان صحبت کنند.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به اصرار خبرنگاران مبنی بر اینکه افکار عمومی انتظار داشتند شما شهردار شوید و چرا قبول نکردید؟، گفت: من برای پذیرفتن این مسئولیت حاضر هستم که فردی شهردار شود و من بعد او دوباره کاندیدای این مسئولیت شوم.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی