مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۸۸۰۷
زمان انتشار : ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸

ارتش سوریه موشک‌ها را در آسمان حمص سرنگون کرد

منابع محلی از حمله موشکی به فرودگاه الشعیرات در استان حمص و پایگاه هوایی الضمیر در حومه دمشق و مقابله پدافند موشکی ارتش سوریه با این حملات خبر دادند.

به گزارش اختصاصی به نقل از باشگاه خبرنگاران؛تلویزیون الاخباریه سوریه از شلیک چند موشک به سمت فرودگاه الشعیرات در استان حمص در بامداد امروز خبر داد.

این شبکه تلویزیونی همچنین تصاویری از مقابله پدافند هوایی سوریه با موشک‌های شلیک شده به سمت این فرودگاه را منتشر کرد.

ارتش سوریه تعداد موشک‌های شلیک شده به سوی حمص را ۹ فروند اعلام کرد و گفت همه این موشک‌ها در آسمان منهدم شدند.

خبرنگار العالم از دمشق گزارش داد که فرودگاه نظامی الضمیر در حومه دمشق هم از اهداف تجاوز بامداد امروز بوده است. یک مقام نظامی سوری اعلام کرد که دستکم سه موشک به سمت پایگاه هوایی الضمیر در حومه دمشق شلیک شده است.

واحد رسانه‌ای حزب اللهِ لبنان اعلام کرد پدافند هوایی ارتش سوریه سه موشکی را که به سمت فرودگاه الضمیر در شمال شرق دمشق شلیک شده بود، رهگیری و منهدم کرده است.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز به نقل از رسانه‌های سوریه اعلام کرد، هیچ گونه خسارتی به دو فرودگاه نظامی «الشعیرات» و «تی ۴» وارد نشده است و پدافند هوایی سوریه همه موشک‌های شلیک شده شده به سوی این دو فرودگاه را رهگیری و منهدم کرده است.

این شبکه همچنین از شنیده شدن صدای ۴ انفجار در منطقه البقاع لبنان همزمان با شلیک موشک‌ها به سوی فرودگاه الشعیرات خبر داد.

همچنین خبرگزاری رویترز گزارش داد، اریک پاهون، سخنگوی پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در پاسخ به سوالی درباره گزارش‌های مربوط به حمله موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات در حمصِ سوریه گفت: «در حال حاضر آمریکا هیچ فعالیت نظامی در آن منطقه ندارد. ما جزئیات بیشتری برای ارائه نداریم.»

با توجه به تکذیب پنتاگون، برخی منابع احتمال داده‌اند که این موشک‌ها از جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شلیک شده باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی