مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۷۹۶۰
زمان انتشار : ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با اختصاصی:

دولت برای تک نرخی کردن ارز هیچ قدمی بر نداشت | دلالان روند اقتصاد کشور را مختل کرده اند

بت کلیا گفت: دولتمردان بارها اعلام کردند " تک نرخی کردن ارز" اما هیچ کاری در این راستا صورت نگرفت.

به گزارش اختصاصی یوناتن بت کلیا،عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه اجتماع و اقتصاد اختصاصی درباره نوسان بازار ارز و رسیدن قیمت دلار به پنج هزار تومان، اظهار کرد: بدبختانه دولت بروی این مسله اقدامی انجام نمی دهد، دولتمردان بارها اعلام کردند ” تک نرخی  کردن ارز” اما هیچ کاری در این راستا صورت نگرفت.

وی با اشاره به اینکه دلالان و فروشندگان دلار نباید هر کاری دلشان می خواهد انجام دهند، گفت:  اتفاقاتی در کشور درحال وقوع است که چشمانمان را بروی آن بسته ایم.

بت کلیا اضافه کرد: چرا قیمت اجاره خانه ها و مسکن بالا است؟ غیر از اینکه بنگاه های معاملات مسکن برای گرفتن پورسانت زیاد اجاره ها را اضافه می کنند و بر قیمت مسکن می افزایند؟!

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی دانم برخی از دلالان طبق چه اصولی صرافی باز کردند، گفت:  برخی ها وجدان  ندارند و پول مملکت را بی ارزش می کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز در شرایطی که بالارفتن نرخ ارز اقتصاد مارا تحت تاثیر قرار داده چین در راستای تضعیف دلار آمریکا قدم برمی دارد، اضافه کرد: چین پول ملی خود را به حرکت در می آوردتا قدرتش را به رخ دلار آمریکا بکشد.

بت کلیا با تأکید براینکه ما پول ملی خودمان را روز به روز کم ارزش می کنیم، اظهار کرد: با این روشی که پیش می رویم باید منتظر بمانیم دلار به مرز ۱۰هزار تومان هم برسد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم: گروه اجتماعی اقتصادی مجله اکترونیکی اختصاصی

ekhtesasee.com

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی