مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۷۹۲۱
زمان انتشار : ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵

مدیران بالای ۳۰ سال خدمت بانک مرکزی بازنشسته شدند

فرماندهی یک زن بر خط مقدم ارزی ایران

بانک مرکزی در ابتدای سال جدید با تغییر و تحولات مدیریتی زیادی روبه‌رو بود که در مهمترین آنها مسوولیت خط مقدم ارزی کشور در بانک مرکزی به یک زن سپرده شد.

به گزارش اختصاصی به نقل از خبرگزاری ها؛افسانه لک تبریز جانشین حسین یعقوبی در مدیریت کل بین الملل بانک مرکزی شد. این مدیریت از آن جهت که مدیریت دارایی و بدهی های ارزی کشور را بر عهده دارد به عنوان هسته اصلی معاونت ارزی بانک مرکزی شناخته می شود. نحوه مدیریت دارایی ارزی ایران در خارج از کشور و تامین مالی ارزی از وظایف اصلی این بخش به حساب میآید. اداره کل بینالملل بانک مرکزی زیر نظر معاونت ارزی فعالیت میکند. افسانه لک تبریز دومین زن در یک دهه گذشته است که در این مسوولیت فعالیت خود را آغاز کرده است. سال‌ها قبل مینو کیانی راد نیز عهده دار چنین سمتی در بانک مرکزی شد و پس از آن به‌عنوان نخستین زن به عضویت در هیات عامل بانک مرکزی رسید.

  شتاب بازنشستگی در بانک مرکزی

سپردن مدیریت دارایی و بدهی ارزی به یک زن ایرانی تنها اتفاق بانک مرکزی در سال جدید نبود. بخش زیادی از مدیران و نیروهای بالای ۳۰ سال خدمت در این نهاد نیز در پایان سال بازنشسته شدند. در مهمترین آنها مجید هاشمی مدیر عملیات و تعهدات ارزی بهدلیل بازنشستگی از سمت خود کنار رفت. علی رضا مقتدایی، مدیرکل آمارهای اقتصادی نیز در پایان سال بازنشسته شد تا این پست نیز در انتظار مدیرکل جدیدی باشد.

دیگر جابه‌جایی‌ها

هیات عامل بانک مرکزی نیز در سالجاری با تغییر همراه است. حسین یعقوبی که سال گذشته بهعنوان مدیرکل امور بینالملل بانک مرکزی مشغول به کار بود در سال جدید فعالیت خود را بهعنوان معاون بینالملل آغاز کرده است. او جایگزین غلامعلی کامیاب در این سمت شد.معاونت بینالملل البته بهدلیل آنکه هیچ زیر مجموعهای ندارد از حساسیت کمتری در مقایسه با دیگر بخشهای هیات عامل برخوردار است.

گردآوری: گروه اقتصادی مجله اکترونیکی اختصاصی

ekhtesasee.com

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی