مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۷۶۳۴
زمان انتشار : ۰۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹

کارشناس اقتصادی در گفتگو با اختصاصی:

گرانی دلار نشانه ناتوانی دولت در مدیریت اقتصاد خارجی است

شیخیبا بیان اینکه گرانی دلار نشان دهنده ناتوانی دولت در مدیریت اقتصاد خارجی است، اظهار کرد: دولتی که نتواند بخش خارجی اقتصاد را رونق دهد نمی تواند برای بخش داخلی اقتصاد هم کاری کند.

به گزارش اختصاصی عبدالمجید شیخی، کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار حوزه جامعه و اقتصاد اختصاصی درباره قیمت دلار، اظهار کرد: باید دلار را از سبد تقاضایمان خارج کنیم و در سبد ارزی مان بازنگری کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید دنبال قراردادهای پولی دوجانبه برویم، گفت: باید گشایش های ارزی را از طریق ریال انجام دهیم، بازرگان ما برای مبادله با کشور های مجاور با دلار کار نداشته باشد و با پول کشور مقابل تجارت کند.

شیخی با تأکید براینکه درصورت تحقق این طرح اگر قیمت دلار سر به فلک بکشد و یا به ذلت برسد تأثیری بروی اقتصاد ما ندارد، اضافه کرد: خیلی از کشور هاگرفتار مبادلات پولی با دلار هستند.

کارشناس اقتصاد کشور با بیان اینکه گرانی دلار نشان دهنده ناتوانی دولت در مدیریت اقتصاد خارجی است، اظهار کرد: دولتی که نتواند بخش خارجی اقتصاد را رونق دهد نمی تواند برای بخش داخلی اقتصاد هم کاری کند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم: گروه اجتماعی اقتصادی مجله اکترونیکی اختصاصی

ekhtesasee.com

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی