مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۷۰۹۲
زمان انتشار : ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸

ارتش ترکیه خاک عراق شد

پس از درگیری‌های شدید میان ارتش ترکیه و اعضای گروه پ‌ک‌ک، نیرو‌های نظامی این کشور به مسافت ۱۵ کیلومتر به داخل خاک عراق یورش بردند.

به گزارش اختصاصی به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از خبرگزاری عراق واع، منابع محلی روز دوشنبه اعلام کردند نیرو‌های ارتش ترکیه برای مقابله با اعضای گروه پ‌ک‌ک (حزب کارگران کردستان ترکیه) به داخل خاک عراق یورش بردند.

«احسان جبلی»، رئیس منطقه سیدکان در شمال عراق، اعلام کرد پس از درگیری‌های شدید میان ارتش ترکیه و اعضای گروه پ‌ک‌ک در اطراف مثلث مرزی میان ترکیه، عراق و ایران، نیرو‌های امنیتی ترکیه به مسافت ۱۵ کیلومتر به داخل خاک عراق یورش بردند.

او تاکید کرد درگیری‌های شدید میان ارتش ترکیه با اعضای گروه پ‌ک‌ک در منطقه مثلث مرزی میان عراق، ترکیه و ایران از دو روز پیش ادامه دارد و مواضع گروه پ‌ک‌ک هدف حملات شدید ارتش ترکیه با انواع سلاح سنگین و هواپیما‌های جنگی قرار گرفته است.

رئیس منطقه سیدکان افزود نیرو‌های امنیتی ترکیه پس از یورش به خاک عراق، ۱۲ پایگاه نظامی در این مناطق ایجاد کردند.

این در حالی است که ستاد کل ارتش ترکیه اعلام کرد دست کم پنج عضو پ‌ک‌ک در عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال عراق کشته شدند.

دور جدید عملیات نظامی ارتش ترکیه علیه مواضع پ‌ک‌ک در مناطق شمال عراق از ۱۰ روز پیش آغاز شده است.

ارتش ترکیه افزود در عملیات نظامی دیروز نیرو‌های امنیتی در مناطق هاکورک و کانی راش که با پشیبانی نیروی هوایی صورت گرفت، پنج عضو پ‌ک‌ک کشته شدند.

گردآوری: گروه اجتماعی مجله اکترونیکی اختصاصی

ekhtesasee.com

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی