مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۷۰۸۸
زمان انتشار : ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸

بن سلمان با ادعای بی اساس و ضد ایرانی مطرح کرد؛

ایران موشک‌های خود را به سمت عربستان نشانه گرفته است

ولیعهد عربستان سعودی بار دیگر با تکرار ادعاهای بی‌اساس و ضد ایرانی خود ایران را به انجام نقش مخرب در یمن متهم کرد.

به گزارش اختصاصی  به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری برنا، محمدبن سلمان در گفت‌وگو با برنامه ۶۰ دقیقه‌ای شبکه سی‌بی‌اس مدعی شد: ایدئولوژی ایران به بخش‌هایی از یمن وارد شده است. در همین زمان شبه نظامیان وابسته به ایران در نزدیکی مرزهای ما در حال انجام مانورهای نظامی هستند و موشک‌های خود را به سمت عربستان نشانه گرفتند.

وی در ادامه گزافه گویی‌های خود، مدعی شد: متاسفانه ایران در حال بازی نقش مخرب در منطقه است. رژیم ایران بر اساس ایدئولوژی کامل است. بسیاری از عاملان القاعده توسط ایران مخافظت می‌شوند و این کشورها از سپردن آنها به عدالت طفره می‌روند.

محمد بن سلمان همچنین ادعا کرد: پسر اسامه بن لادن، رهبر جدید القاعده در ایران زندگی و کار می‌کند و توسط این کشور حمایت می‌شود.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که بن لادن و بسیاری از رهبران اصلی گروه تروریستی القاعده از شهروندان عربستان سعودی هستند.

وی همچنین ادعا کرد: ایران رقیبی برای عربستان محسوب نمی‌شود. ارتش ایران جزو پنج ارتش بزرگ جهان اسلام نیست. اقتصاد ایران از اقتصاد عربستان کوچک‌تر است.

بنابر اعلام سازمان‌های بین‌المللی ارتش ایران در بسیاری از زمینه‌ها مثل تعداد افسران ثابت، تعداد زیردریایی‌ها و موشک‌ها از عربستان جلوتر است.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی