مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۵۲۹۱
زمان انتشار : ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸

کارشناس اقتصادی در گفتگو با اختصاصی:

برای اجرای عدالت اجتماعی یارانه اغنیا باید حذف شود | چون دراویش مرتد به روحانی رای داده اند، رییس جمهور درباره آن ها موضع نمی گیرد!

شیخی گفت: یارانه اغنیا در پیاده سازی عدالت اجتماعی باید حذف و یارانه ضعفا بیشتر شود تا بتوانیم فاصله طبقاتی را کاهش دهیم.

عبدالمجید شیخی در گفتگو با اختصاصی درباره پرداخت یارانه ها، اظهار کرد: یارانه اغنیا در پیاده سازی عدالت اجتماعی باید حذف و یارانه ضعفا بیشتر شود تا بتوانیم فاصله طبقاتی را کاهش دهیم.

کارشناس اقتصاد کشورمان با بیان اینکه چون دولت رایش را از مرفهین شمال شهر تهران گرفته است یارانه اینها را نمی خواهد قطع کند، افزود: مثل جریان دراویش مرتد، چون به حسن روحانی رأی داده بودند، حسن روحانی کلمه ای علیه آن ها حرف نزد.

شیخی با تأکید بر اینکه دولت می خواهد با این کارها پایگاه اجتماعی بی بنیه اش را از دست ندهد، گفت: رییس جمهور در بین حوزه اجتماعی مرفعین بی درد جایگاه دارد.

وی با اشاره به اینکه یارانه با قانون هدفمندسازی یارانه ها می تواند خوب اجرا شود، اضافه کرد: اجرای درست یارانه در کاهش فاصله طبقاتی خیلی مؤثر است و در این راستا می توانستند نظام تولید را اصلاح و اعتبارات بهداشت و درمان را بیشتر تأمین کنند.

شیخی با بیان اینکه دولت امتیاز در پیاده سازی قانون به ویژه در هدفمند سازی یارانه ها خلاف قانون کار کردند و روی زمین مانده است، گفت:۹۰ هزار میلیارد نشر اوراق خزانه و مشارکت را در بودجه ۹۷در نظر داشتند و دنبال آینده فروشی و ایجاد بدهی برای دولت بعد بودند.

انتهای پیام

تهیه و تنظیم: گروه اقتصادی مجله اکترونیکی اختصاصی

ekhtesasee.com

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی