مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۴۰
زمان انتشار : ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۹

روحانی در مراسم رژه ارتش جمهوری اسلامی ایران؛

امروز آمادگی نیروهای مسلح ما از هر زمان دیگر بیشتر است/نیروهای مسلح در خط مقدم حفظ منافع ملی هستند

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مراسم رژه ارتش جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز سه شنبه( 29 فروردین ماه) در جوار بارگاه حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: روز ارتش به معنای یادآوری ایثار و فداکاری دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول هشت سال دفاع مقدس و پاسداری آن‌ها از مرز و بوم این کشور در غریب به سی سال بعد از دوران دفاع مقدس است.

به گزارش  به نقل از خبرگزاری‌ها؛  حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مراسم رژه ارتش جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز سه شنبه( ۲۹ فروردین ماه) در جوار بارگاه حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: روز ارتش به معنای یادآوری ایثار و فداکاری دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول هشت سال دفاع مقدس و پاسداری آن‌ها از مرز و بوم این کشور در غریب به سی سال بعد از دوران دفاع مقدس است.

رئیس جمهور ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره بعد از انقلاب اسلامی در تاریخ ایران و جهان و همچنین در منطقه ما با نیکی و عظمت یاد می‌شود.

وی تصریح کرد:‌ برخی از ارتش‌های دنیا نامشان یادآور دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر، نسل‌کشی، حمایت از ترویسم، کودتا و بی اعتنایی به نظرات ملت و قانون است اما ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور نظم، انضباط، ایمان و دفاع مشروع از سرزمین مقدس ایران و حرکت در چارچوب قانون و منافع و مصالح ملی است.

رئیس قوه مجریه با اشاره به این‌که ارتش جمهوری اسلامی ایران آزمون خود را در هشت سال دفاع مقدس پس داد، متذکر شد: هیچ عملیات بزرگی در هشت سال دفاع مقدس نمی‌یابید که از حرکت و پرواز هواپیماهای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای رساندن مهمات، تجهیزات و سلاح از مناطق دوردست جهان قوی نباشد.

روحانی با بیان این‌که هیچ عملیات بزرگی در دفاع مقدس نمی‌بینید مگر آن‌که هفته‌ها قبل از عملیات پرواز R4 را در آن منطقه شاهد بودیم، گفت:‌ با تحلیل عکس‌های این هواپیما، ‌طراحی نظامی و عملیاتی ما تکمیل می‌شد.

رئیس جمهور با اشاره به این‌که هیچ عملیات بزرگی در دفاع مقدس نمی‌بینید مگر آن‌که پشتیبانی هواپیماهای نیروی هوایی، توپخانه نیروی زمینی و هوانیروز را در کنار رزمنده‌های ما می‌بینید، ادامه داد:‌ هیچ عملیات بزرگی در دفاع مقدس را نمی‌بینیم مگر آن‌که وحدت ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی را در کنار یکدیگر مشاهده می‌کنیم.

وی با بیان این‌که ارتش جمهوری اسلامی ایران با فداکاری و ایثار به وظایف خود در قانون اساسی به خوبی عمل کرده است، اظهار داشت: طبق قانون اساسی ارتش جمهوری اسلامی ایران پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد.

رئیس قوه مجریه افزود: حفظ نظام، حراست از تمامیت ارضی ایران و استقلال کشور به صراحت قانون اساسی بر دوش ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

روحانی گفت: امروز در مقایسه با دوران دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش، پدافند هوایی، سپاه پاسداران قدرتمند، بسیج دلاور و نیروی انتظامی قدرت نظامی هوشمندی را تشکیل داده‌اند که با دوران هشت سال دفاع مقدس قابل مقایسه نیست.

رئیس جمهور ادامه داد: روزی نمی‌گذرد مگر آ‌ن‌که ابتکار نیروهای مسلح و صنعت دفاعی ما درمیدان جدید، با شرایط جدید و تجهیزات نو ما را قدرتمند‌تر از روز گذشته می‌سازد.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم مفتخر است که به یکی از اهداف بلندش یعنی تقویت قدرت دفاعی جمهوری اسلامی رسیده ا

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت