مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۳۷۴
زمان انتشار : ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴

خطر کاهش سهمیه در یک قدمی فوتبال ایران

ایران با وجود صعود یک پله ای در جدول رده بندی AFC اما همچنان در رده چهارم منطقه ی غرب آسیا حضور دارد.

به گزارشفدراسیون فوتبال آسیا جدید ترین رده بندی کشورها در مسابقات باشگاهی را اعلام کرد. در رده بندی جدید AFC ایران با یک پله صعود، در رده ی هفتم قاره قرار گرفته اما همچنان در میان تیم های غرب آسیا، بعد از امارات، قطر و عربستان در رده ی چهارم قرار دارد.
در جدید ترین رده بندی اعلام شده از سوی AFC امارات با توجه به درخشش تیم های باشگاهی این کشور در چهار سال گذشته، در صدر قرار دارد و کره جنوبی و قطر در رده های دوم و سوم قرار می گیرند. با کاهش سهم امتیازات فیفا برای تیم های ملی، تنها ۱۰ نمره به دلیل عملکرد تیم های ملی به کشورها اعطا می شود که تیم ملی ایران به دلیل صدرنشینی در آسیا، امتیازات کامل را در این بخش دریافت کرده است.
با این وجود اما تیم ملی ایران به دلیل عملکرد ضعیف باشگاه ها در سه سال گذشته، شرایط خوبی در این جدول ندارد. هر چند باشگاه های ایرانی در فصل جاری مسابقات موفق شدند نمایش خوبی داشته باشند اما امتیازات کم سال های گذشته باعث شده تا ایران با عربستان که نزدیک ترین رقیب ایران در منطقه ی غرب به شما می رود، ۱۱ امتیاز اختلاف داشته باشد که جبران آن با توجه به حضور دو تیم از عربستان در مرحله ی یک چهارم نهایی و تنها حضور پرسپولیس در این مرحله، بسیار دور از دسترس باشد.


فدراسیون فوتبال آسیا بر اساس این رده بندی در آغاز فصل آینده ی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا سهمیه های هر کشور برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را اعلام می کند. دو کشور برتر در منطقه ی غرب آسیا بر اساس این جدول، سهمیه کامل یعنی ۳+۱ دریافت خواهند کرد و کشور سوم نیز سهمیه ۲+۲ خواهد داشت و کشور چهارم یعنی ایران فعلا سهمیه ۲+۱ دارد اما این احتمال وجود دارد تا مانند فصل گذشته با توزیع سهمیه کشورهایی مانند عراق و کویت، سهمیه ایران به ۲+۲ افزایش پیدا کند که این موضوع در آخرین اجلاس AFC در آذرماه مشخص می شود.
در منطقه ی شرق آسیا نیز هر چند نمایندگان چین امسال عملکرد فوق العاده ای داشتند و کره ای ها به توفیقی دست نیافتند اما همچنان کره جنوبی صدر نشین است و پس از این کشور چین و ژاپن در رده های دوم و سوم قرار دارند و استرالیا در رده ی چهارم قرار گرفته است.

ورزش سه : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی