مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۲۰۸۳
زمان انتشار : ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱

کارشناس اقتصادی در گفتگو با اختصاصی:

خرید تضمینی برنج راهکاری مهم برای تنظیم بازار است | سرانه سطح زیر کشت برنج کاران شمال پایین است | قیمت برنج کفاف هزینه های کشاورزان را نمی دهد

عبدالمجید شیخی طرح خرید تضمینی برنج را راهکاری مهم برای تنظیم بازار دانست و گفت: خرید تضمینی باید از الزامات برنامه های دولت باشد.

عبدالمجید شیخی در گفت و گو با  در مورد طرح خرید برنج از کشاورزان، توسط دولت، اظهار کرد: در طرح تضمینی خرید برنج از سوی دولت، مبلغ خریداری برنج از کشاورزان گیلان ۹ هزار و ۱۰۰تومان آمده است.

کارشناس اقتصاد طرح خرید تضمینی برنج را خوب دانست و افزود: خرید تضمینی باید از الزامات برنامه های دولت باشد؛ چون از ضروریات برای تنظیم بازار است.

شیخی با تأکید بر اینکه خرید تضمینی راهکاری مهم برای تنظیم بازار است، خاطر نشان کرد: حمایت ها باید تضمین شده باشد و دولت هم در این رابطه باید اعتبارات سالانه مناسبی اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی به همراه ابزار ذخیره سازی، نوسان عرضه و تقاضا را در بازار مدیریت می کند، افزود: می توان از عوامل خصوصی برای خرید و توزیع تضمینی کمک گرفت.

شیخی با اشاره به اینکه دولت باید بتواند کشاورزان خرده پا را در قالب تشکل تعاونی ساماندهی کند، اضافه کرد: ابزار های تکمیلی باید بتواند تولید را در این تشکل ها به بالفعل تبدیل کند.

کارشناس اقتصاد با بیان اینکه مشکلات برنج کاران شمال، پایین بودن سرانه سطح زیر کشت است، گفت: طبق آخرین آمار ها سرانه زمین های تحت تملک کشاورزان هفت دهم هکتار است.

شیخی تاکید کرد: هر چقدر هم قیمت برنج بالا رود، بخاطر درآمد و تولید کم، کفاف هزینه ها و نیاز کشاورزان را نمی دهد.
انتهای پیام

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی