مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۱۷۸۰
زمان انتشار : ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۵

کارشناس فرهنگی در گفتگو با اختصاصی:

توسعه شبکه های مختلف در رسانه ملی ضرورتی ندارد | یک سری شبکه ها به صورت موازی عمل کرده و مطلبی برای ارائه ندارند

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر علم الهدی با بیان اینکه یک سری شبکه ها به صورت موازی عمل کرده و مطلبی برای ارائه ندارند، گفت: این شبکه ها مورد اقبال مردم هم قرار نمی گیرند و تنها هزینه های سنگین برای رسانه ملی به همراه دارند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر علم الهدی در گفت و گو با درباره رویکرد رسانه ملی، اظهار کرد: رویکرد رسانه ملی باید در چند بخش از موضوعات اجتماعی گرفته تا اخبار، ساخت فیلم و سریال مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

پیشنهاد مطلب: همسر مهناز افشار حافظ قرآن(بخوانید)

کارشناس مذهبی کشورمان با اشاره به اینکه مردم به این باور رسیده اند که رسانه های معاند و بیگانه دلسوز ملت ایران نیستند، گفت: آنها ابزار استکبار جهانی در جهت تخریب نظام جمهوری اسلامی ایران هستند .

علم الهدی با تأکید بر اینکه رسانه های بیگانه اخبار سالم را به دست ما نمی رسانند، اضافه کرد: آنها برخی اخبار را که با چاشنی کذب و شایعه پراکنی هم همراه است، زودتر از بخش های خبری رسانه ملی پخش می کنند.

کارشناس مذهبی کشورمان با بیان اینکه رسانه ملی بخاطر هزینه های سنگین تولید فیلم و سریال مجبور به پخش محصولات دیگر کشور ها است، گفت: برخی از صحنه ها در این محصولات با فرهنگ مردم ما سازگار نیست و رسانه ملی این قسمت ها را سانسور می کند که مخاطب اعتقاد دارد، طعم فیلم از آنها گرفته می شود.

وی این سانسور را دلیل مراجعه مردم به شبکه های ماهواره ای و سایت ها دانست و اضافه کرد: مسئولان و برنامه ریزان در بخش های مختلف رسانه ملی باید به ذائقه مخاطب توجه داشته و سوژه های جذاب را به فیلم و سریال تبدیل کنند.

علم الهدی با بیان اینکه توسعه شبکه های مختلف در رسانه ملی ضرورتی ندارد، افزود: مدیریت رسانه ملی باید کیفیت شبکه ها را بالا ببرد.

وی با اشاره به اینکه یک سری شبکه ها به صورت موازی عمل کرده و مطلبی برای ارائه ندارند، اضافه کرد: این شبکه ها مورد اقبال مردم هم قرار نمی گیرند و تنها هزینه های سنگین برای رسانه ملی به همراه دارند

علم الهدی با اشاره به نهضت ادغام این شبکه ها در گذشته، اظهار کرد: الان این امر مشاهده نمی شود، در حالی که باید برای اوقات فراغت مردم بهترین برنامه ریزی را داشته باشند.
انتهای

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!