مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۱۳۷۴
زمان انتشار : ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

۱۰ ایده برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه های نقلی

داشتن آشپزخانه بزرگ آرزوی هر خانم خانه داری است.اما بیشتر ما مجبور هستیم با آشپزخانه های کوچک تر از آنچه توقع داریم کنار بیاییم.

به گزارش   داشتن آشپزخانه بزرگ آرزوی هر خانم خانه داری است.اما بیشتر ما مجبور هستیم با آشپزخانه های کوچک تر از آنچه توقع داریم کنار بیاییم. در بیشتر خانه های ایرانی شاهد آشپزخانه هایی کوچک هستیم که اغلب برای چیدمان وسایل در ان ها با مشکل روبرو هستیم.مشکلاتی مثل کم بودن تعداد کابینت ها، یا گوشه هایی که اگر برای آن ها برنامه ریزی می شد تبدیل به فضاهایی کاربردی در آشپزخانه ها می شدند. از این رو چیدانه تصمیم گرفته است تا برای شما دوستان و همراهان همیشگی ایده هایی برای کاربردی تر شدن فضاهای آشپزخانه و بهبود عملکرد کابینت ها جمع آوری کند.فراموش نکنید که طراحی داخلی منزل تان بازتابی از شخصیت شماست. پس با ما همراه باشید تا با هم نگاهی به این ایده ها بیاندازیم.

آشپزخانه کوچک کاملا باز با قابلیت بسته شدن

آشپزخانه کوچک بالا تنها شامل یک دیوار است و تمام کابینت ها در یک سمت واقع شده و ۳ ایده مبتکرانه در طراحی آن به کار رفته: ۱. درب کشویی که هر زمان نیاز شد می توان آشپزخانه را از دید پنهان کرد.
۲. اتصال ماکروفر به کابینت بالایی برای ایجاد سطح پیش خان بیشتر که در آشپز خانه های کوچک خیلی مهم است.
۳. استفاده ازدرب های بدون دستگیره برای در کابینت های بالایی آشپزخانه.

در مطلب بهترین مکان برای وسایل برقی در آشپزخانه برای شما راه حل هایی را مطرح کردیم که به کمک آنها بتوانید تجهیزات جاگیر روی سطح کابینت ها در آشپزخانه های کوچک را به صورت کاربردی جا به جا کنید

پیشنهاد: اکثرخانم ها از فضای تنگ و کوچک آشپزخانه شکایت دارند | این مطلب را بخوانید تا بدانید آشپزخانه های کوچک را چطور بچینید

کابینت های یکطرفه برای آشپزخانه های باریک

در آشپزخانه های باریک کابینت های یکطرفه فضای حرکت را بازتر می کند و همچنین مانند عکس بالا می توانید از امتداد سطح کانتر به عنوان فضای کوچک غذاخوری استفاده کنید.

کابینت مناسب برای مواد شوینده و وسایل تمیزکاری خانه در آشپزخانه

بهترین جا برای وسایل تمیز کاری از جاروبرقی و مواد شوینده و تی و دستمال و … در آشپزخانه است در صورتی که مهم است که این وسایل در کابینتی جداگانه قرار داده شوند. کابینت های بلند کمد شکل که با اکسسوری های مناسب طبقه بندی شده راه حل خوبی برای نظم دهی آشپزخانه است.

پیشنهاد مطلب: ایده هایی جالب برای تزئین حمام و دستشویی | اگر شماهم حمام دستشویی کوچکی دارید که فکر میکنید نمی تواند زیبا باشد و به محیطی دلچسب تبدیل شود حتما بخوانید

جای مناسب سطل زباله در آشپزخانه کوچک

در آشپزخانه های کوچک همیشه پیدا کردن جایی مناسب برای سطل زباله یک معضل است به ویژه اگر دوستدار محیط زیست باشید و بخواهید دو سطل جداگانه برای زباله های خشک و تر داشته باشید از کابینت هایی با سطل زباله توکار استفاده کنید تا دیگربه دنبال جای مناسب برای سطل زبالعه در فضای کوچک آشپزخانه نگردید.

طراحی هوشمندانه برای گوشه ها در آشپزخانه

معمولا در آشپزخانه ها طراحی درستی برای کابینت هایی که در گوشه قرار می گیرند، صورت نمی گیرد. استفاده از این مدل کشو ها می تواند فضاهای مرده و کم کاربرد آشپزخانه شما را به فضاهایی پر کاربرد و کارآمد تبدیل کند. این کشو ها را می توان ایده های نو برای نظم دهی به وسایل آشپزخانه نامید و از آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده کرد.

شلف عنصری کاربردی برای آشپزخانه ای جمع و جور

وجود امکانات بی نظیر در آشپزخانه های جمع و جور می تواند به کاربردی تر شدن فضاهای داخلی آشپزخانه کمک کند. شلف ها یکی از این امکانات را برای شما فراهم می کنند. شلف، عنصری کاربردی برای خانه ای زیبا محسوب می شود و به شما کمک می کند تا از دیدن وسایل و لوازم دکوری آشپزخانه تان لذت ببرید.

از هر فضایی برای نظم دهی به آشپزخانه استفاده کنید.

برای طبقه بندی و نظم دهی آشپزخانه از هر فضایی که می توانید استفاده کنید. فضای زیر کابینت های دیواری بهترین مکان برای تعبیه کشو هایی برای برخی وسایل دم دستی است. درست کردن این کشوها بسیار راحت و مقرون به صرفه است و می توانید از آن ها استفاده های بسیاری داشته باشید.

نظم دهی کشوهای آشپزخانه را فراموش نکنید.

برای این که آشپزخانه کوچک تان خیلی شلوغ نشود و بتوانید به راحتی به هر انچه که می خواهید دست پیدا کنید.نباید از نظم دهی به کشو ها غافل شوید. معمولا کشو های آشپزخانه بسیار نامرتب و درهم برهم است. اما با استفاده از این ترفندهای دکوراسیون حتی به کشوهای خود نیز می توانید نظم و ترتیب ببخشید.

طبقه بندی و نظم دهی به کشو های چوبی آشپزخانه

کشوهای چوبی را به راحتی می توان نظم دهی کرد. به این ترتیب که در زمانی که کشوهای آشپزخانه خود سفارش می دهید از سازنده آن می خواهید که داخل کشو ها را برای تان شبکه بندی کند. به این صورت آشپزخانه کوچک شما از همان ابتدا بر پایه نظم و ترتیب بنا شده است.

استفاده بهینه از فضای آشپزخانه

اگر خانه ای کوچک دارید و نمی توانید از میز های غذاخوری استفاده کنید، می توانید در فضای آشپزخانه کوچک تان از صفحات ام دی اف تاشو در زیر پنجره آشپزخانه تان به عنوان میز غذاخوری استفاده کنید. این صفحات تاشو استفاده های دیگری نیز دارند و می توانند کمک حال شما در آشپزخانه باشند.

این هم نمونه دیگری از استفاده خلاقانه از صفحات تاشو در آشپزخانه ها. همان طور که گفته شد این صفحات چوبی تا شو کارایی های بسیاری دارند.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی