مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۰۵۱۲
زمان انتشار : ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰

کارشناس اقتصادی در گفتگو با اختصاصی:

مردم غم جمهوری اسلامی را می خورند | اگر چنین وضعیت معیشتی در اروپا بود میلیون هانفر دست به اعتصاب می زدند

ابراهیم رزاقی با بیان اینکه مردم ما بردبارند و غم جمهوری اسلامی را می خورند، گفت: اگر چنین وضعیت معیشتی در اروپا بود میلیون هانفر دست به اعتصاب می زدند و به خیابان ها می آمدند.

ابراهیم رزاقی در گفتگو با   درباره اعتراضات دیروز مردم در برخی شهرهای کشور، اظهار کرد: اینطور که معلوم است بعد از آقای رفسنجانی دولت ها پاسخگوی مطالبات مردم نبودند.

کارشناس اقتصادی کشور با اشاره به اینکه دولت ها به جای اجرای قانون اساسی دنبال سیاست های سرمایه داری بودند، گفت: دولت ها اصل ۴۴و اجرای آن را مورد توجه قرار ندادند.

رزاقی با تأکید براینکه دولت نبایدکارفرمای مطلق باشد، اضافه کرد: بد ترین نوع سیاست سرمایه داری اجرا شده است، دولت ها با دلار ارزان در واردات آسیب های زیادی به بدنه تولیدملی وارد کرده اند.

کارشناس اقتصاد کشور با انتقاد از صادرات نفت خام و میعانات گازی، افزود: دولت کالاهای مشابه تولید داخل را به کشور وارد می کنند، مسلما این کار ضربه به تولید ملی است و فرصت اشتغال را می گیرد و به طبع بیکاری و رکود در پی دارد.

رزاقی با اشاره به اینکه ۶۶میلیون ایرانی در سن کار قراردارند، گفت: تنها ۲۲میلیون ایرانی کار دارند، از اول انقلاب دولت ها تا الان ۷۵تا ۱۵۰میلیون شغل باید ایجاد می کردند، تنها ۱۱میلیون شغل ایجاد شده است.

کارشناس اقتصاد کشور با تأکید براینکه دولت سیاست های لیبرال سرمایه داری آمریکایی اجرا می کند، اضافه کرد: مردم ما چه گناهی کردند که دولت طبقات اشرافی گری ایجاد می کند.

رزاقی با بیان اینکه مردم ما بردبارند و غم نظام جمهوری اسلامی را می خورند، افزود: اگر چنین وضعیتی در اروپا بود میلیونها نفر علیه دولت اعتراض و اعتصاب می کردند.

کارشناس اقتصاد کشور با اشاره به اینکه حتی احمدی نژاد هم که فکر می کند انقلابی عمل کرده در اشتباه است، اظهار کرد: در مدیریت وی هم ضعف های زیادی وجود داشته است.

انتهای پیام

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی