مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۰۳۷۷
زمان انتشار : ۰۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹

رییس اتاق بازرگانی ایران_عراق در گفتگو با اختصاصی:

تورم صدای همه را در آورده است | کالاهای اساسی با افزایش قیمت مواجه شدند | چرا قیمت تخم مرغ باید مسئله روز کشور شود

آل اسحاق با بیان اینکه تورم صدای همه را در آورده است، گفت: کالاهای اساسی با افزایش قیمت مواجه شدند، چرا قیمت تخم مرغ باید اینقدر بالا و پایین برود که به مسئله روز کشور تبدیل شود؟!

یحیی آل اسحاق در گفت و گو با    درباره تحریم های نابخردانه آمریکا و نقض برجام اظهار کرد: نقض برجام مشکلات اقتصادی کشور را زیاد کرده است، بخشی از مشکلات هم معطوف به داخل و به نگاه غیرکارشناسانه به حوزه بازرگانی بر می گردد.

وی با بیان اینکه بعد از ۳۸سال به معادله مهم و نقشه راه اساسی خروج  کشور از مشکلات اقتصادی  رسیده ایم، افزود:  اقتصاد مقاومتی گره گشای مشکلات است.

رییس اتاق بازرگانی ایران_عراق با تأکید براینکه اقتصاد مقاومتی می گوید درون زا و برون نگر باشیم، اضافه کرد: روح این طرح صادرات محور است و باید با نگاه به بازار و سلیقه جهان تولیدات ما صادرات محور باشد.

آل اسحاق با اشاره به اینکه در اقتصاد مقاومتی باید به گونه ای تولید کنیم که بازار جهانی داشته باشیم، گفت: باید واردات را مدیریت کنیم و برای صادرات برنامه های مدون داشته باشیم.

وی با بیان اینکه صدای همه بخاطر تورم درآمده است، اضافه کرد: کالاهای اساسی با افزایش قیمت مواجه شده؛ چه کسی باید تعادل بازار را انجام دهد؟

رییس اتاق بازرگانی ایران_عراق با تأکید براینکه افزایش قیمت یک کالا مانند تخم مرغ باعث شده چند نماینده به رییس جمهور نامه بزنند، گفت: چرابایدقیمت یک کالای مصرفی اینقدر بالاو پایین شود و به مسئله روز کشور تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه دولت متولی تنظیم بازار است، اظهار کرد: دولت موظف است نظارت کند و دامنه این نظارت ها را افزایش دهد.

انتهای پیام

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی