مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۷۷۸
زمان انتشار : ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲

کارشناس اقتصادی در گفتگو با اختصاصی:

دولت در برخورد با فرار مالیاتی ضعیف عمل کرده است

عبدالمجید شیخی با اشاره به اینکه دولت به جای برخورد با فرارمالیاتی دنبال راه های درآمدهای راحت با صادرات نفت و گاز خام است، گفت: دولت در برخورد با فرار مالیاتی ضعیف عمل کرده است.

عبدالمجید شیخی در گفت و گو با   درباره هزینه کرد درآمد نفتی از سوی دولت، اظهار کرد: ابتدا باید بگویم دولت در برخورد با فرار مالیاتی ضعیف عمل کرده است.

کارشناس اقتصادی کشورمان با اشاره به اینکه دولت به جای برخورد با فرارمالیاتی دنبال راه های درآمدهای راحت با صادرات نفت و گاز خام است، گفت: دولت مدام به این درآمد های راحت متوصل می شود.

شیخی با بیان اینکه دولت دوازدهم دولت تنبلی است، اضافه کرد: هنر دولت تنها خرج کردن است که جزء آسیب هیچ ثمری را به دنبال ندارد.

کارشناس اقتصادی کشورمان باتأکید براینکه این رفتار دولت را عادت به هزینه کرد منابع ارزان می دهد، گفت: دولت وظیفه دارد سراغ منابعی برود که با زحمت و هنرمندی خودش بتواند آنها را احیاء کند.

شیخی اضافه کرد: فرمار مالیاتی ما بیش از ۱۳۰هزار میلیارد تومان است در صورتی که سازمان مالیاتی اعلام می کند که ۳۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم این آمار  غلط است.

کارشناس اقتصادی کشورمان با بیان اینکه با فضاسازی دولت دریایی از واردات کالا با کمترین تعرفه را شاهد هستیم، اظهار کرد: واردات کالاهای آرایشی و مشابه تولید داخل غیر ضرور هست و دولت اگر تعرفه را افزایش دهد می تواند به راحتی مانع ورود آن شود.

انتهای پیام

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی