مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۴۳۴
زمان انتشار : ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷

عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با اختصاصی:

وحدت حوزه و دانشگاه زمینه ساز تعالی و رشد کشور خواهد بود | ایجاد سوء تفاهم بین حوزه و دانشگاه از توطئه های دشمن علیه نظام است

آیت الله علی معلمی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه زمینه ساز تعالی و رشد کشور خواهد بود، گفت: ایجاد سوء تفاهم بین حوزه و دانشگاه از توطئه های دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی است.

آیت الله علی معلمی در گفت و گو با در روز وحدت حوزه و دانشگاه، شهید بزرگوار آیت الله دکترمحمد مفتح را فرزند حوزه معرفی و اظهار کرد: ایشان برخاسته از تفکر حوزه بود اما با ورود به دانشگاه خواهان وحدت این دو نهاد علمی و دینی بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش تأثیرگذار ایشان در ایجاد ارتباط سالم و مؤثر بین حوزه و دانشگاه، گفت: ایشان شخصیتی علمی بود که برای اساتید دانشگاه بسیار قابل قبول بود و اساتید فرهیخته دانشگاه پذیرای ایشان بودند.

معلمی شخصیت شهید مفتح را پیوند دهنده حوزه و دانشگاه برشمرد و اضافه کرد: شخصیت ممتاز و برجسته شهید مطهری هم همین گونه بود. شهید مطهری و مفتح برای پیوند حوزه و دانشگاه بسیار جهاد و ایثار کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امام خمینی (ره) نیز معتقدند بودند فاصله انداختن و اختلاف انداختن بین حوزه و دانشگاه موجب تباهی برای کشور است، هم برای دانشگاه مضر است هم برای حوزه و واقعیت امر نیز همین است.

معلمی با تأکید براینکه  ایجاد سوء تفاهم بین حوزه و دانشگاه از توطئه های دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی است و افزود: ایجاد فاصله و بدبینی بین حوزه و دانشگاه بستر نتیجه گیری علیه ایران برای دشمنان است.

وی هماهنگ و همسو بودن حوزه دینی و مرکز علمی و دانشگاه را دوبال برای اوج گیری جامعه به سمت تعالی و پیشرفت های علمی با بستر سازی گسترش دانش و فناوری در کشور توصیف و اظهار کرد: وحدت حوزه و دانشگاه زمینه ساز تعالی و رشد کشور هم خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نسل امروز و آینده ارتباط بین حوزه و دانشگاه را فرصتی طلایی جهت بهره گرفتن از دانش های رایج و علوم دینی بشمارند، اضافه کرد: حوزه و دانشگاه باید با زبان تفاهم و تعامل مثبت نسبت به آینده قدم های مثبت بردارند.

وی در خاتمه  گفت: انشاالله از دل این مرز و بوم دانشمندهای جوانانی برخیزند و بنیه علمی کشور را ارتقا دهند.

انتهای پیام

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی