مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۴۱۰
زمان انتشار : ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷

اردوغان: سفارت ترکیه در قدس شرقی افتتاح می‌شود

رئیس جمهور ترکیه ضمن حمایت از به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت فلسطین از گشایش سفارت ترکیه در قدس شرقی خبر داد.

به گزارش  به نقل از خبرگزاری رویترز؛ «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه چند روز پس از فراخوان سران مسلمان جهان برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت فلسطین، امروز یکشنبه از گشایش سفارت ترکیه در قدس شرقی خبر داد.

او طی سخنرانی در نشست حزب عدالت و توسعه ضمن حمایت از به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت فلسطین گفت: به خواست خداوند آن زمان که ما به طور رسمی سفارت خود را آنجا (قدس شرقی) افتتاح کنیم، نزدیک است.

رئیس جمهور ترکیه که  یکی از منتقدان اصلی تصمیم رئیس جمهور آمریکا درباره قدس است پیش از این، رژیم صهیونیستی را «تروریست» و «کودک کُش» توصیف کرده و آمادگی خود را برای مبارزه با تصمیم آمریکا درخصوص به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کرده بود.

او در سخنرانی روز جمعه نیز گفت برای لغو تصمیم آمریکا درباره قدس، ابتدا به شورای امنیت و سپس به اجلاس عمومی سازمان ملل شکایت می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

محبوبترین های بین الملل

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی