مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۰۹۸
زمان انتشار : ۰۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۳

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: تحقق آتش به اختیار نباید به دلیل نبود اعتبارات تعطیل شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:تحقق آتش به اختیار نباید به دلیل تفکرات منحرف برخی افراد و یا به دلیل نبود اعتبارات تعطیل شود و امروزه تشکل‌های آتش به اختیار زیادی را می‌بینیم که بدون کمک و حمایت دولت این امر را انجام‌ می‌دهند.

به گزارش  محمدحسین صفار هرندی در نشست فرهنگی با دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد اظهار داشت: مفهوم آتش به اختیار یعنی، کارهای تعطیل شده در محیط‌های اجتماعی دوباره فعال شوند.

وی افزود: امروز تعداد تشکل‌های آتش‌ به اختیار رو به افزایش است و رهبر انقلاب اسلامی نیز تاکید فراوانی بر روی این امر دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: وقتی که آتش به اختیار شدید نباید منتظر بودجه دولت باشید، و این در حالی است که افراد با انگیزه و سالم زیادی در بدنه دولت وجود دارند که برای تقویت و تحقق امر‌آتش به اختیار تلاش می‌کنند، اما در حالت کلی بودجه‌های مربوط به این امر از راه‌های مختلف به دست می‌آید.

صفارهرندی گفت: تحقق آتش به اختیار نباید به دلیل تفکرات منحرف برخی افراد و یا به دلیل نبود اعتبارات تعطیل شود و امروزه تشکل‌های آتش به اختیار زیادی را می‌بینیم که بدون کمک و حمایت دولت این امر را انجام‌ می‌دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: به دنبال این فاصله بیخ گوش دولت رسمی‌ یک دولت غیر رسمی ایجاد شده بود و این دولت غیر رسمی در هیچکدام از ساز و کارهای سیاسی دولت دخالت نمی‌کرد و هیچ نسبت سیاسی بین ما و حکومت وجود نداشت.

صفارهرندی خاطرنشان کرد: در آن موقعیت، یک سری سامانه‌ها مانند مساجد به ما هویت بخشی می‌کرد و جدا از‌حکومت برخی شبکه‌‌های خیریه محور را تشکیل دادیم که به طور عمده توسط نیروهای مذهبی و متدین اداره می‌شدند.

وی بیان کرد: بعد از انقلاب مشابه آرزوی ما که همان تشکیل دولت کریمه بود، با وجود نایب امام زمان(عج) تشکیل شد و بعد از آن کارهای تاسیساتی را شروع کردیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروزه نیز برخی افراد خود را از دل حکومت ندیده و با راه‌اندازی تشکلات غیررسمی حضوری را دارند که با اهداف حکومتی در تضاد است و برای عضوگیری نیاز به فراخوان و… نیز نداشته و به راحتی در فضای مجازی عضوگیری می‌کنند

صفارهرندی با اشاره به اینکه منظور از این افراد جناح‌های سیاسی نیست، تصریح کرد: جناح‌های سیاسی نظام ما همگی درون انقلاب هستند و به ارزش‌های اسلامی اعتقاد دارند ولی افراد دیگری در حال تعریف شدن بوده که خارج از این ‌منظومه هستند.

وی افزود: امروز خیریه‌هایی ایجاد شده که جناح‌های دنیایی به آن‌ها خط می‌دهند و آدم‌هایی را در دنیای اجتماعی بزرگ کرده و ترویج می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امروزه اگر انصارالله یمن موفق می‌شود یک کودتا را جمع کند، که پشت آن‌کودتا قدرت و پول زیادی وجود دارد، به دلیل نسخه‌ای است که از نظام ایران اسلامی گرفته‌اند و از آن به عنوان یک الگوی آزمایش شده با خیال‌ راحت استفاده می‌کنند.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی