مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۹۱۷
زمان انتشار : ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱

عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با اختصاصی:

جدایی قدس از جهان اسلام امکان پذیر نیست و خیالی پوچ است | دفاع لفظی از حقوق بشر حربه پیشبرد مفاسد سیاسی استکبار جهانی است

آیت الله علی معلمی با بیان اینکه جدایی قدس از جهان اسلام امکان پذیر نیست و خیالی پوچ است، گفت: دفاع لفظی از حقوق بشر حربه پیشبرد مفاسد سیاسی استکبار جهانی است.

آیت الله علی معلمی در گفت و گو با    حقوق بشر و احترام به حقوق حیوانات و حتی موجودات نباتی را از آموزه های اسلام برشمرد و اظهار کرد:  موجوات حتی با حیات نباتی حقوقی دارند که این حقوق  باید رعایت شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تأکید شریعت اسلام به رعایت حقوق بشر، تصریح کرد: امامان معصوم (ع) براحترام به حقوق بشر در شاخه های مختلف از خانواده تا همسایگان و همشهریان تأکید بسزایی داشتند و  حتی می فرمودند حقوق حیواناتی هم که در اختیار انسان هاست باید رعایت شود.

معلمی با تأکید براینکه قدرت های استکباری و استعماری جهان تنها حرف از حقوق بشر می زنند، اضافه کرد: آنها در عمل حقوق بشر را پایمال کرده اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ترامپ سردمدار ناقضان جهانی حقوق بشر با آل سعود خبیث رقص شمشیر می کند، تصریح کرد: بیش از سه سال است که این عامل استکباری و اسلام ستیز در جهان اسلام برسر مردم بی دفاع یمن آتش می ریزد.

معلمی با اشاره به اینکه فریاد مدعیان حقوق بشر نسبت به کشتار و جنایات در جهان اسلام بلند نشد، اضافه کرد: همه این مدعیان دروغین مدافع حقوق بشر ساکت بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری طرح معرفی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را نقض صریح مقررات بین المللی برشمرد و افزود: این اقدامات توهین به مقدسات اسلام است و بدون پاسخ نخواهد ماند.

معلمی با تأکید براینکه قدس بیش از هزار و چند صد سال است که در اختیار مسلمانان بوده و قبله اول امت اسلام به شمار می رود، حفظ قدس برای مسلمانان را کمترین رعایت حقوق بشر دانست و تصریح کرد: جدایی قدس از جهان اسلام امکان پذیر نیست و خیالی پوچ است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دولت سوریه با رأی مردم روی کار آمد و تلاش برای حذف بشار اسد از کرسی ریاست جمهوری سوریه را مدل دیگری از نقض حقوق بشر بود، اضافه کرد: در مجموع حقوق بشر در دنیا رعایت نمی شود.

معلمی دفاع از حقوق بشر را حربه پیشبرد مفاسد سیاسی استکبار جهانی و عمال آن در منطقه دانست و تأکید کرد: آنها تنها لفظا این سیاست ها را دنبال می کنند و پایبندی به آن ندارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اسلام رعایت حقوق بشر را مورد اهمیت خاص قرارداده است، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران تنها کشور پایبند به اصول اسلام به ویژه رعایت حقوق بشر است.

انتهای پیام

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی