مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۹۱۴
زمان انتشار : ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱

کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با اختصاصی:

سیاست سه برابر شدن عوارض خروج از کشور را باید با عینک سفرهای ضروری و غیر ضروری دید

موسی الرضا ثروتی با بیان اینکه خروج از کشور فقط تفریحی نیست، گاهی زیارت عتبات عالیات، حج، سفر علمی دانشجویان و سفرهای درمانی بیماران را در برمی گیرد، گفت: این سیاست را با ید باعینک سفرهای ضروری و غیر ضروری دید.

موسی الرضا ثروتی در گفت و گو با   درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور، اظهار کرد: خروج از کشور فقط تفریحی نیست، گاهی  زیارت عتبات عالیات، حج، سفر علمی دانشجویان و سفرهای درمانی بیماران را در برمی گیرد.

نماینده مجلس نهم با اشاره به اینکه این موارد نباید مشمول تعرفه سه برابر شدن عوارض خروج از کشور شوند، تصریح کرد: اگر ملغی کردن این سیاست وجود ندارد حداقل تخفیف بیشتری نصیب این اقشار شود.

ثروتی با تأکید براینکه بخشی از خروج کشور برای تفریح و اقامت در کشورهای خارجی است، اضافه کرد: در این موارد مانعی ندارد که مشمول سیاست سه برابر شدن عوارض خروج از کشور شوند.

نماینده مجلس نهم با بیان اینکه کسی که برای تفریح و اقامت از کشور خارج می شود، خیلی تفاوت ندارد که ۳۰۰، ۴۰۰هزار تومان هم عوارض خروج از کشور بدهد، گفت: ولی برای بیماران و دانشجویان و زایران عتبات عالیات این میزان هزینه زیاد است.

ثروتی با اشاره به اینکه سیاست سه برابر شدن عوارض خروج از کشور مرزبندی و تقسیم بندی شود، اضافه کرد: این سیاست را با ید با عینک سفرهای ضروری و غیر ضروری دید.

انتهای پیام

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی