مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۹۰۲
زمان انتشار : ۰۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱

انفجار تروریستی در پایانه مسافربری نیویورک ۴ مجروح به‌جای گذاشت

در پی انفجار پیش از موعد یک بمب دست‌ساز در یکی از پایانه‌های مسافربری منطقه منهتن در نیویورک، علاوه بر فرد مهاجم، سه شهروند آمریکایی زخمی شدند.

به گزارش  در پی اعلام گزارش‌هایی از وقوع یک انفجار در شهر نیویورک، پلیس این شهر تحقیقات خود درباره آن را آغاز کرد.

دیلی‌میل نیز گزارش داد که محل وقع انفجار (گزارش‌شده به پلیس) پایانه اتوبوس «پورت آثوریتی» در مرکز منطقه منهتن در شهر نیویورک است. اسپوتنیک گزارش داد که این منطقه یکی از نقاط پرتردد گردشگران این شهر است. نیویورک‌تایمز نوشت که محل انفجار گزارش‌شده در تقاطع خیابان ۴۲ (۴۲nd Street) و خیابان ۸ (۸th Avenue) نیویورک بوده است.

برخی منابع خبری از دستگیری یک فرد مظنون توسط پلیس خبر می‌دهند. به‌نوشته دیلی‌میل، این فرد احتمالاً یک جلیقه انفجاری به‌تن داشته است. المیادین نیز گزارش داد که به‌جز فرد دستگیرشده، یک نفر دیگر نیز مورد اصابت گلوله نیروهای پلیس نیویورک قرار گرفته است.

گزارش‌های تکمیلی حاکی از زخمی شدن مجموع ۴ نفر است. به گزارش سی‌بی‌اس، ۳ شهروند به علاوه فرد مظنون در این انفجار زخمی شده‌اند. به‌نوشته سی‌بی‌اس، این بمب دست‌ساز هنگامی که فرد مظنون در حال حرکت در مسیر مسافران در پایانه «پورت آثوریتی» بود، به‌ناگهان و پیش از موعد منفجر شد.

جوزف فاکس، رئیس دفتر حمل‌ونقل پلیس نیویورک در صفحه توئیتر خود نوشت که خدمات مترو و حمل‌ونقل در اطراف میدان تایمز نیویورک محدود شده است و پلیس در حال بررسی این حادثه است. وی از مردم خواسته است از ناحیه مورد نظر دور شوند.

روسیا الیوم نیز گزارش داد که در پی گزارش انفجار، مسافران سه خط متروی شهر نیویورک تخلیه شدند.

به‌نوشته دیلی‌میل، این حادثه ناشی از انفجار پیش از موعد یک بمب دست‌ساز بود که فرد مظنون را نیز زخمی کرده است. دیلی‌میرور نیز نوشته است که این بمب در پایانه «پورت آثوریتی» به‌صورت ناقص منفجر شد.

شهردار نیویورک نیز اعلام کرد که این انفجار ناشی از یک اقدام برای انجام یک حمله تروریستی بود.

سی‌بی‌اس نیز گزارش داد که مقامات ذی‌ربط، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را از جزئیات این حادثه مطلع کرده‌اند.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی