مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۸۷
زمان انتشار : ۰۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۲

«مادر قلب اتمی» دیگر توقیف نیست

به نظر می‌رسد نخستین وعده مدیران فرهنگی دولت جدید به مرحله عمل رسیده است؛ و نتیجه این اتفاق را فردا با آغاز اکران فیلم «مادر قلب اتمی» به کارگردانی علی احمدزاده خواهیم دید.

به گزارش چند روز از انتخابات دوازدهم ریاست‌جمهوری گذشته بود که محمدمهدی حیدریان وعده داد؛ هیأتی برای بازبینی فیلم‌های مشکل‌دار ماموریت گرفته و قرار است به ‌زودی تکلیف یک‌سری فیلم بلاتکلیف که به دلایل گوناگون نتوانسته‌اند روی پرده بروند، روشن شود.

یکی، دو روز بعد از این گفته‌ها بود که روزنامه‌ای خبر از حل‌شدن مشکل فیلم خانه پدری کیانوش عیاری داد؛ که بعدتر با گفته‌های حبیب ایل‌بیگی مدیر نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی مشخص شد این اتفاق شایعه‌ای بیش نبوده و رفع توقیف از خانه پدری حداقل در آن برهه زمانی رخ نداده است.

حالا، چند روز بعد از گفت‌وگوی رسانه‌ای ایل‌بیگی و تکذیب اکران قریب‌الوقوع خانه پدری، شنیده می‌شود مشکل فیلم مادر قلب اتمی حل شده است و این فیلم به ‌زودی رنگ پرده را خواهد دید. در واقع به نقل از غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش گفته شده که تاریخ نخستین نمایش عمومی مادر قلب اتمی فردا دهم خرداد خواهد بود…

البته پیش از فرجی روابط عمومی فیلم مادر قلب اتمی نیز از اکران قریب‌الوقوع این فیلم خبر داده بود. این فیلم که درجشنواره برلین دو‌سال پیش به‌عنوان تنها نماینده سینمای ایران نگاه خیلی‌ها را به خود جلب کرده بود، درتمام این سال‌های اخیر به دلایلی گفته نشده از نمایش عمومی دور مانده بود؛ و حتی دلیلی برای توقیف آن نیز عنوان نمی‌شد. با این احوال، وقتی روز گذشته درخبرها آمد که غلامرضا فرجی از اکران فیلم پر بازیگر مادر قلب اتمی از روز چهارشنبه در گروه سینمایی ماندانا به جای تیک‌آف خبر داده است، خیلی‌ها شگفت‌زده شدند. حقیقت این است که کسی باور نمی‌کرد وعده حیدریان به این زودی رنگ واقعیت گیرد، اما ظاهرا این‌بار حکایت عمل‌کردن به وعده‌ها جدی است.

خبر آنلاین : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

نصرت الله تاجیک

ترامپ مجمع عمومی سازمان ملل را با کنگره آمریکا که نمایندگان منتظر بودند برنامه های او را از زبان خودش و نه توئیتر بشوند، اشتباه گرفت! وی در این مجمع بیانیه سیاست خارجی خود را به غلط در حضور جمعی از روسای کشورها خواند که برای تعامل چند جانبه و حل موضوعاتی که سرنوشت بشریت را به خطر میاندازد، گرد آمده اند. سخنانش در مورد ایران سخیف، اما میخ بر تابوت چند جانبه گرائی بود. این سخنرانی که در آن هیچگونه راهبردی جلوتر از نوک بینی اش نمی توان دید ، فاقد انگیزه به منظور ایجاد امید ، اعتماد و اطمینان در دنیائی است که آمریکا برای ساکنان این کره خاکی تدارک دیده است و هیچ چیز جز سیاست واگرائی و رویکرد هر کسی به دنبال منافع خود، بجای هم گرائی بازتولید نمیکند.

علی نصری

جامعهٔ بیمار تخیلی

سید حمید حسینی

رشد ٧ درصدی اقتصاد بدون نفت

عماد افروغ

پیش‌شرط‌های مؤثر در جلوگیری از افراط‌گرایی