مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۸۰۷
زمان انتشار : ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با اختصاصی:

برخی به دنبال وصل بودجه بازسازی مناطق زلزله زده به منابع ناپایدار و صندوق های خالی هستند | مشکل اسکان موقت کماکان وجود دارد

حشمت الله فلاحت پیشه با بیان اینکه برخی از آقایان می خواهند بودجه مناطق زلزله زده را به منابع ناپایدار و صندوق های خالی وصل کنند، گفت: دولت بخاطر ضعف های مدیریتی خود می خواهد بخشی ازمنابع هزینه ای را حذف کند و هزینه پول آن را در جاهای مختلف پیش بینی کرده و آن را به اسم زلزله زدگان تمام کند.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با درباره وضع مناطق زلزله زده غرب کشور، اظهار کرد: مشکل اسکان موقت زلزله زدگان در این مناطق کماکان وجود دارد؛ برخی کوتاهی ها صورت گرفته و بخشی از وعده ها هنوز عملیاتی نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اینکه سرمای حاکم بر غرب کشور برای زلزله زدگان مشکل ساز شده است، تصریح کرد: این مشکلات در مناطقی مانند اسلام آباد غرب و دالاهو و سرپل ذهاب وجود دارد.

فلاحت پیشه با بیان اینکه قراربود روزی ۴۰۰کانکس در این مناطق ساخته شود که متولیان از این برنامه عقب هستند، اضافه کرد: بر مبنای برخی ارزیابی ها و برآورد خسارت مقرر شده تا کمک حداقلی به زلزله زدگان صورت گیرد، کارشناسان حادثه و خسارت را دست پایین می گیرند و این رفتارها باعث شده مردم دچار مشکل شوند.

وی افزود: مردم نیاز به دید وسیع و عنایت ویژه در کارشناسی دارند و این رفتارها اعتراضات را برانگیخته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اینکه برخی از زلزله زدگان مستأجر هستند و خانه ای ندارند و اسباب منزل و سرپناه آنها خراب شده است، اضافه کر: دولت وظیفه اسکان این عزیزان را دارد، اما هنوز تصمیم و اقدام اساسی در این رابطه صورت نگرفته است.

فلاحت پیشه با بیان اینکه یک سری اقدامات انحرافی هم در تهران در حال وقوع است که موجب اعتراض ما هم شد، افزود: بنده در واکنش به آن اخطار قانون اساسی هم داده ام، برخی از آقایان می خواهند بودجه مناطق زلزله زده را به منابع ناپایدار و صندوق های خالی وصل کنند که قابل قبول ما نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تأکید براینکه دولت بخاطر ضعف های مدیریتی خود می خواهد بخشی ازمنابع هزینه ای را حذف کند و هزینه پول آن را در جاهای مختلف پیش بینی کرده و آن را به اسم زلزله زدگان تمام کند، تصریح کرد: این یک سیاست ماکیاولیستی است.

فلاحت پیشه با بیان اینکه یارانه حق مردم است و باید به آنها داده شود، اضافه کرد: دوهزار میلیارد تومانی که برآورد خسارت شده است را باید دولت از طریق بودجه تامین کند  و در بودجه چندصد هزار میلیارد تومانی کشور دوهزار میلیارد چیزی نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اینکه عدم تخصیص آن خلاف شرع و شان استان کرمانشاه است که هشت سال اسیر جنگ تحمیلی بوده و هشت سال خودش مرزش را مدیریت کرده است، تصریح کرد: انتظار ما عمل دولت به وعده هایش در قبال زلزله زدگان است و به گونه ای عمل نکند که منجر به اعتراض و نارضایتی مردم شود.

وی در جریان ارایه لایحه بودجه سال ۹۷به مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت وعده داده که ردیف بودجه ای در این لایحه به زلزله زدگان اختصاص دهد، اضافه کرد: اگر این ردیف بودجه را در لایحه بودجه ۹۷نیاورد یعنی اینکه دروغ گفته است.

فلاحت پیشه با اشاره به اینکه این تأمین اعتبار باید از محل خزانه دولت صورت بگیرد نه از محل هایی مانند یارانه که در آن مناقشه وجود دارد، اضافه کرد: به هیچ وجه اجازه نمی دهیم یارانه احدی قطع شود و این عوام فریبی است.

وی با بیان اینکه باید منابع پایدار برای مناطق زلزله زده کرمانشاه دیده شود، اظهار کرد: تا بازسازی کامل مناطق زلزله زده دولت باید درصحنه باشد.

انتهای پیام/

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی