مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۵۷۶
زمان انتشار : ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸

سردار سلیمانی: روحانیت درنگهداری دین واصولش موثرهستند

فرمانده سپاه قدس گفت: انتصاب آیت الله جعفری به ریاست حوزه های عملیه کرمان و حجه الاسلام علیدادی سلیمانی هردو مکمل هم بوده و از این بابت باید دست مقام معظم رهبری را ببوسیم.

به گزارش  سردار حاج قاسم سلیمانی  در سخنانی قبل از خطبه های نماز جمعه کرمان گفت: دین هیچگاه کهنگی ندارد و اتقلاب و ارزشهای آن هم روح کهنگی به خود نمی‌گیرد.

وی بیان داشت:کسانی که در نگهدارندگی دین و اصولش موثرند روحانیت هستند.

وی افزود :شان دفاع از مردم در بین تمام شخصیتها و مسولیتها که از مردم دفاع میکند، امام جمعه است.

وی گفت:در دوران انقلاب حضرت امام خمینی ما را با اسلام آشنا کرد و اکنون مقام معظم رهبری در این سنگر ولایت سکان دارند.

وی افزود:روحانیت به دلیل انتصابش به جایگاه ولایت نقش ارزشمندی در هدایت جامعه دارد.

سردار سلیمانی گفت:آیت الله جعفری شخصیتی دوست داشتنی هستند که هم در زمان حضرت امام راحل و هم در زمان مقام معظم رهبری به خوبی به نقش خود عمل کردند و شهادت میدهم که وی منصب و جایگاه امام جمعه را به خوبی حفظ کردند.

فرمانده سپاه قدس ادامه داد : شهادت می دهم که آیت الله جعفری در اجرای بیانات مقام معظم رهبری به نظرات رهبری نزدیک بودند به گونه ای که ایشان در اخلاق، امانتداری و دفاع از اصول انقلاب به خوبی عمل کردند و بسیار موفق بودند.

وی با بیان اینکه آیت الله جعفری مانند پدری همه اقشار جامعه را در زیر چتر ولایت فقیه قرار دادند، افزود: امام جمعه کسی است که در همه شئون از مقام معظم رهبری دفاع کند و خادم مردم باشد.

وی بیان داشت:از دوران تشکیل سپاه ثارالله تا کنون از آیت الله جعفری خلطرات زیادی دارم که نقش پدر و فرزندی بوده و تنها از وی خاطره خدمت داریم و حفظ وحدت ‌با ارزشترین خاطره ایشان در استان است که ماندگار است.

وی حجه الاسلام علیدادی سلیمانی را نیز شخصیتی صبور ،با صلابت ،دلسوز و باسواد حوزوی و علمی دانست و برای وی آرزوی موفقیت کرد .

روحانیت در نگهداری دین واصول دین موثرند

سردار سلیمانی با اشاره به نقش ارزنده امام خمینی (ره) در تبدیل جامعه فساد به جامعه امام زمانی، اظهار کرد: روحانیت درنگه داشتن جامعه و وابستگی مردم به مسائل مذهبی نقش بسزایی دارند و می توانند مردم را با عمق اسلام آشنا کنند.

وی کشور ایران و ملتش را یک ملت و کشور نمونه در جهان دانست و گفت: نمایندگان ولی فقیه در استان ها باید نمونه ای از اخلاق و رفتار ولی فقیه در خود داشته باشد.

سردار سلیمانی یکی از پشتوانه های مردمی در دفاع مقدس را حمایت های ائمه جمعه دانست و عنوان کرد: نماینده ولی فقیه باید به ترویج و توسعه معنویات ولی فقیه در جامعه بپردازد و این در حالی است که آیت الله جعفری با رفتار پدرانه اشان با مسائل با انصاف و مروت برخورد می کرد.

وی با تاکید به اینکه شخصیت های بزرگی در این استان پهناور پرورش دیده اند، یادآور شد: حجت الاسلام علیدادی یکی از شخصیت های بزرگ این استان است که خصوصیات اخلاقی نزدیک به آیت الله جعفری را دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی