مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۷۵۶
زمان انتشار : ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱

پرسپولیس و چالش میزبانی در یک چهارم نهایی؛ عمان یا ترکمنستان و تاجیکستان؟

طبق قرعه کشی که در ۱۶ خرداد انجام می شود پرسپولیس باید به مصاف یکی از۳ تیم الهلال ، الاهلی عربستان یا العین امارات برود

به گزارش از سه حریف احتمالی پرسپولیس دو تیم عربستانی هستند و به احتمال ۶۶% پرسپولیس باز هم از بازی در زمین خودی محروم خواهد بود. برای پرسپولیس به عنوان یکی از پر هوادارترین تیمهای آسیا که طرفداران آن، بزرگترین سلاح برای مقابله با حریفان است، این اتفاق بسیار درد آور خواهد بود.اگر پرسپولیس به یکی از دو تیم الاهلی عربستان یا الهلال عربستان برخورد کند، آن وقت هر دو بازی رفت و برگشت باید در کشور عمان برگزار شود.

اتفاقی که منجر به این می شود که تا پایان مرحله یک چهارم نهایی تنها ۲ بازی از این مرحله در حضور تماشاگران خودی و بین دو تیم برگزار شود.

کشور عمان میزبان بازیهای نمایندگان ایران در برابر تیمهای عربستانی در مرحله گروهی بود و پرسپولیس در این مرحله در فصل زمستان در عمان از الهلال میزبانی کرد و از نظر شرایط جوی، وضعیت چندان بر علیه نماینده ایران نبود ولی در صورت بازی مرحله یک چهارم نهایی در این کشور و در فصل تابستان ،پرسپولیس به مشکل می خورد و در دیداری که به ظاهر میزبان است نه تنها باید در زمین بی طرف به میدان برود بلکه باید در وضعیت آب و هوایی که کاملا به ضرر این تیم و به نفع حریف خواهد بود بازی کند. این در حالی است که با توجه به حضور ۲ تیم عربستانی در این مرحله در صورت صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی باز هم احتمال تکرار این داستان بسیار زیاد است.

پرسپولیس در صورتی در تهران میزبان می شود که در قرعه کشی به العین امارات بخورد اما اگر به الهلال یا الاهلی عربستان برخورد کند، آن وقت باید هر دو بازی رفت و برگشت در کشور ثالث برگزار شود.

این یک چالش بزرگ برای پرسپولیس خواهد بود و به نظر می رسد باید هر چه زودتر باشگاه پرسپولیس نسبت به این ماجرا جهت گیری کند و تقاضای تغییر محل میزبانی را بدهد، هر چند تغییر محل میزبانی بعید به نظر می رسد.

دو باشگاه استقلال تهران و استقلال خوزستان در مرحله مقدماتی چنین پیشنهادی را به فدراسیون فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا داد و البته ازبکستان را به عنوان میزبان معرفی کرد اما فدراسیون فوتبال ازبکستان به هیچ وجه میزبانی از استقلال و تیم های ایرانی را نپذیرفت. آن زمان گفته شد که قرار است باشگاهها از طریق فدراسیون فوتبال دو کشور تاجیکستان و ترکمنستان را پیشنهاد کنند اما این ماجرا به نظر پیگیری نشد.

در هر حال فدراسیون فوتبال طبق حکم ای اف سی و مذاکراتی که اسفند ۹۴ توسط علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال در ابوظبی انجام داده است، قبول کرده که در صورتی که تیمهای ایرانی با تیم عربستانی برخورد کنند، هر دو بازی رفت و برگشت در کشور ثالث برگزار شود!

برنامه نود : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی