مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۷۳۰۵
زمان انتشار : ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲

کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با اختصاصی مطرح کرد:

گرایش چین در روابط تجاری بیشتر به سوی آمریکاست تا ایران

کارشناس اقتصادکشورمان با بیان اینکه چین بیشتر در روابط تجاری به سمت آمریکا گرایش دارد، گفت: نمی توان دل بست چینی ها در مقابل آمریکا مدافع منافع ایران باشند.

محمد حسین برخوردار در گفت و گو با   درباره وضع اقتصاد کشور با اعمال فشارهای آمریکا بر روابط ایران با کشور هایی مانند چین، اظهار کرد: دنیا، دنیای روابط اقتصادی است، اکثر کشور ها دنبال اقتصاد هستند و از معنویات دور شده اند.

کارشناس اقتصادکشورمان ادامه داد:  تنها نظام جمهوری اسلامی ایران است که به دنبال مباحث دفاع از مظلوم مانند فلسطین و مردم یمن و عراق و سوریه و در مجموع مظلومان عالم است.

برخوردار با تأکید براینکه  مباحث ایدولوژیک برای چین مقدم نیست، تصریح کرد: برای آنها اقتصاد، مقدم است و آنها دنبال رونق اقتصاد خود هستند.

کارشناس اقتصادکشورمان با اشاره به اینکه چین فشارهای آمریکا جهت قطع روابط با ایران را کاملأ احساس می کند، اضافه کرد: چین در حال بررسی و سبک و سنگین کردن میزان و دامنه روابط تجاری خود با آمریکا و ایران است.

برخوردار با بیان اینکه چین بیشتر در روابط تجاری به سمت آمریکا گرایش دارد، تصریح کرد: نمی توان به چینی ها دل بست که در مقابل آمریکا مدافع منافع ایران باشند و روابط خود با ایران را حفظ کنند.

کارشناس اقتصادکشورمان با تأکید براینکه حمایت از تولید ملی نباید فراموش شود، اظهار کرد: باید با حمایت از تولید ملی اقتصاد را رونق داد و در این راستا اشتغال زایی و رفع معضل بیکاری هم در دستور کارقرار گیرد.

انتهای پیام/

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار