مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۷۱۱۷
زمان انتشار : ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۹

احتمال اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران با علنی کردن چند پرونده‌ قضایی در آمریکا

مقام‌های وزارت دادگستری آمریکا در صدد هستند پرونده‌های قضایی مربوط به ایران یا اتباع ایرانی را با هدف متقاعد کردن کنگره به اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران علنی کنند.

به گزارش  یک روزنامه آمریکایی گزارش داده مقام‌های وزارت دادگستری این کشور در صدد هستند ماه آینده چندین پرونده قضایی علیه مظنونان ایرانی مطرح کنند.

به نوشته روزنامه واشنگتن‌پست، منابع آگاه می‌گویند اقدامات جدید، طرح اتهامات علیه مظنونان دخیل در هک شبکه تلویزیونی کابلی «اچ‌بی‌او» (HBO) را شامل می‌شود.

مطابق این گزارش، ماه گذشته به دادستان‌های فعال در پرونده‌های مربوط به موضوعات امنیت ملی در وزارت دادگستری آمریکا گفته شده پرونده‌های مربوط به ایران یا اتباع این کشور را با هدف علنی کردن آنها بررسی کنند.

منابع واشنگتن‌پست می‌گویند این درخواست برای علنی کردن پرونده‌های مربوط به ایران زنگ خطر را برای عده‌ای به صدا درآورده و برخی از مقام‌های قضایی بیم آن دارند که هدف افشای پرونده‌ها این باشد که دولت آمریکا مایل است کنگره را به سمت اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران سوق دهد. به گفته این منابع، برخی از پرونده‌های جنایی می‌توانند فشارها بر نمایندگان کنگره را برای اقدام افزایش دهند.

افراد آشنا به موضوع، به شرط عدم افشای نام می‌گویند برخی از مقام‌های قضایی همچنین ابراز نگرانی کرده‌اند که اعلام علنی این پرونده‌ها می‌تواند فعالیت‌های جاری تحقیقاتی درباره مظنونان را به خطر انداخته و حتی دستگیری آنها را که ممکن است به خارج از ایران سفر کنند، دشوار کند.

سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا از اظهارنظر درباره گزارش واشنگتن‌پست خودداری کرد.

یکی از این پرونده‌ها، هک شبکه «اچ‌بی‌او» را شامل می‌شود. اچ‌بی‌او در ماه‌های جولای و آگوست اعلام کرد هکرها با نفوذ به رایانه‌های این شبکه کابلی، اطلاعات آن را سرقت کرده‌اند.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار