مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۸۶
زمان انتشار : ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱

هنگام افطار سه قاشق گلاب بخورید!

زمانی که ماه رمضان در فصول گرم سال است، تشنگی بر ما غلبه می کند و کسانی که شاغل هستند و در این ماه روزدار هم هستند احساس تشنگی را بیشتر تجربه می کنند. ما در این مطلب راهکاری برای رفع تشنگی در ماه رمضان برای شما کاربران عزیز معرفی کرده ایم که بسیار آسان و در عین حال کم هزینه است. این راهکار بر می گردد به اینکه از گلاب ناب ایرانی هنگام افطار برای باز کردن روزه تان استفاده کنید. این توصیه مهم متخصصان طب سنتی است. با مصرف مقداری گلاب در وعده افطار شما علاوه بر اینکه از تشنگی در طول روز خلاصی می یابید، از فواید گلاب هم بهرمند می شوید.

به گزارش   به گفته یک متخصص طب سنتی، اگر روزه داران در لیوان آبی که می خواهند زمان افطار بیاشامند، سه قاشق گلاب اضافه کنند میزان عطش و تشنگی آنها طی روز کاهش می یابد.

علی میرزازاده گفت: گلاب به دلیل خاصیت ضد سودا که دارد، علاوه بر عطر و بوی خوش، خاصیت دارویی نیز داشته و برای تقویت معده مفید است.

این متخصص طب سنتی با تأکید بر اینکه، افراد بلافاصله بعد از افطار آب یخ نخورند، اظهار کرد: متأسفانه افراد بلافاصله بعد از آغاز افطار، آب سرد و یخ، می نوشند. اما این روش از منظر طب سنتی ایرانی مذموم است.

وی ادامه داد: معده خالی توانایی نگهداری و جذب آب خیلی سرد را ندارد و بلافاصله آب را وارد روده می کند.

میرزازاده خاطرنشان کرد: توصیه می شود افراد خوردن شیر ولرم را، در دستور کار خود برای خوردن در وعده افطار قرار دهند.

dikavo.com : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!