مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۶۶
زمان انتشار : ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰

آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو/مردم و دامداران هوشیار باشند

یک مقام مسئول گفت: مردم تنها از قصابی‌ها مطمئن که سازمان دامپزشکی بر آن نظارت دارد، اقدام به خرید گوشت نمایند.

به گزارش کریم امیری معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو اظهار داشت: براساس گزارش وزارت بهداشت تا کنون از ۲۹ نفری که به این بیماری مبتلا شدند، سه نفر از آن‌ها فوت کردند.

وی افزود: همه ساله با گرم شدن هوا و فعالیت کنه‌ها، تب کریمه کنگو در کشور شیوع پیدا می‌کند.

امیری با هشدار به دامداران گفت: دامداران در صورت رویت کنه اقدام به سمپاشی اسطبل‌های خود نمایند، چرا که عامل انتقال بیماری از کنه‌ها به انسان نیز وجود دارد.

معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان با بیان اینکه افراد از اسکان در نزدیکی محل‌های نگهداری دام خودداری نمایند، عنوان کرد:  افراد تنها از قصابی‌ها مطمئن که سازمان دامپزشکی بر آن نظارت دارد، اقدام به خرید گوشت نمایند.

وی با اشاره به اینکه دام‌های آلوده بدون علائم هستند، تصریح کرد: با ذبح دام در کشتارگاه‌های مجاز لاشه ۲۴ ساعت در اتاق پیش‌سرد نگهداری شده و در صورت بروز مشکل از عرضه خودداری می‌شود و این درحالی است که در کشتارگاه‌های غیر مجاز بدون نظارت دامپزشک و شرایط پیش‌سرد، گوشت به مردم عرضه می‌شود که در شرایط کنونی می‌تواند، دردسرساز باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!