مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۴۸۵
زمان انتشار : ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۱

کارشناس مذهبی در گفتگو با اختصاصی:

کم توجهی والدین به فعالیت مجازی فرزندان مهم ترین عامل آسیب های اجتماعی است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد جواد ادبی گفت: کم توجهی والدین به فعالیت مجازی فرزندان مهم ترین عامل آسیب های اجتماعی است، آنها باید از فعالیت های فضای مجازی و بازی هایی که بچه ها انجام می دهند آگاهی کاملی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین  دکتر محمد جواد ادبی در گفت و گو با  درباره آسیب های فضای مجازی، اظهار کرد: چندی پیش در فرهنگسرای رسانه برنامه ای در نقد بازی نهنگ آبی برگزار شد که دفتر مقام معظم رهبری نیز توصیه هایی فرموده بودند مبنی براینکه نهادهای فرهنگی به این موضوع بپردازند.

کارشناس مذهبی کشورمان ادامه داد: مهمترین نکته در بحث فضای مجازی کم توجهی والدین به جنبه های فعالیت های مجازی فرزندان خود است، آنها باید از فعالیت های فضای مجازی و بازی هایی که بچه ها انجام می دهند آگاهی کاملی داشته باشند.

ادبی با تأکید براینکه این آگاهی می تواند بسیاری از خطرات پیش روی نوجوانان و جوانان ما رابرطرف کند، تصریح کرد: رسانه های جمعی و آموزش و پرورش و مدارس باید آگاهی های بیشتری در مهارت استفاده از فضای مجازی را به جوانان و نوجوانان ما مطرح کنند.

کارشناس مذهبی کشورمان با اشاره به اینکه این نهاد ها با اجرای مهارت آموزی استفاده از فضای مجازی، سبک زندگی درست را پیش روی جوانان قراردهند، اضافه کرد:   در این سبک زندگی فضای مجازی وجود دارد، امازمینه ها و مسایل مختلف در آن رعایت می شود.

ادبی با بیان اینکه استفاده بهینه ودرست از تکنولوژی در ارتقای سطح اجتماعی و فرهنگی موثر است ، تصریح کرد: در عین حال استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی هم ضربات  جبران ناپذیری بر فضای فرهنگی جامعه وارد می کند.

کارشناس مذهبی کشورمان با تأکید براینکه خانواده ها باید مراقبت های خود از فرزندان را در فضای مجازی بیشتر کنند، اظهار کرد: آگاهی بخشی به نوجوانان و جوانان را در شناختن تله های فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی بیشتر کنیم و بازی هایی را طراحی کنیم که پیامدهای مثبت داشته باشد.

انتهای پیام/

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی