مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۵۵۳
زمان انتشار : ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹

استاندار اسبق و محبوب گیلان درگذشت

به گزارش مهندس روح‌الله قهرمانی چابک استاندار اسبق گیلان  در سن ۶۰ سالگی به دیار باقی شتافت. طلعت کاویانی،مدیر رسانه ای دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با تایید خبر درگذشت استاندار اسبق و محبوب گیلان، اظهار کرد: بنابر گزارشات واصله مهندس قهرمانی چابک حوالی ظهر امروز توسط خانواده به بیمارستان پورسینا منتقل گردید که متاسفانه در […]

به گزارش مهندس روح‌الله قهرمانی چابک استاندار اسبق گیلان  در سن ۶۰ سالگی به دیار باقی شتافت. طلعت کاویانی،مدیر رسانه ای دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با تایید خبر درگذشت استاندار اسبق و محبوب گیلان، اظهار کرد: بنابر گزارشات واصله مهندس قهرمانی چابک حوالی ظهر امروز توسط خانواده به بیمارستان پورسینا منتقل گردید که متاسفانه در زمان مراجعه به بیمارستان فوت کرده بودند و تلاش پزشکان و کادر درمان در بازگشت علایم حیاتی نتیجه بخش نبوده است.  

مهندس روح الله قهرمانی به سبب کارنامه و عملکرد درخشانی که در استان داشته، همواره استاندار محبوب مردم گیلان است تا حدی که خبر ناگهانی فوت او پیر و جوان را مغموم می کند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، بزرگترین شوک خبری که امروز تیتر تاپ رسانه های استان را به خود اختصاص داد، خبر «روح الله قهرمانی، استاندار اسبق گیلان دار فانی را وداع گفت» بود. مرحوم روح الله قهرمانی، استاندار اسبق گیلان به سبب کارنامه و عملکرد درخشانی که درسالهای خدمت در گیلان داشت، همواره استاندار محبوب مردم گیلان است تا حدی که خبر ناگهانی فوت وی پیر و جوان را مغموم می کند.

روح‌الله قهرمانی چابک  متولد چابکسر،دیپلمات و مهندس ایرانی است. وی استاندار موفق گیلان در دولت نهم و دهم و سفیر کبیر ایران (سفیر فوق العاده و تام الاختیار) در کشور کویت بوده است.

وی در سال ۱۳۵۶ از طریق کنکور اعزام دانشجو به خارج به کشور ایالات متحده امریکا برای تحصیلات دانشگاهی عزیمت نمود.

قهرمانی چابک که سابقه معاونت های عمرانی، برنامه ریزی و مالی اداری استانداری گیلان، مازندران را داشت در سال ۱۳۸۶ به عنوان استاندار گیلان منصوب شد.

در دوره او طرح ها و پروژه های عمرانی نسبت به استانداران قبلی با سرعت و کیفیت بیشتری پیگیری شد. وی به عنوان استاندار نمونه کشوری بارها مورد تقدیر قرار گرفته و مردم گیلان از او به عنوان بهترین استاندار گیلان یاد می کنند. در زمان او گیلان بنا به اعلام مراجع ذیصلاح بین المللی و وزارت دارایی و اقتصادی و ریاست جمهوری بیشترین جذب سرمایه گذاری خارجی را در بین همه استان های کشور داشته و استان اول کشور بوده است.

بیشترین طرح ها و پروژه های اقتصادی و عمرانی و زیرساختی از جمله کلانشهر شدن رشت مرکز استان و … با مدیریت وی در همین ایام در گیلان انجام شد.

مهندس قهرمانی چابک تا قبل از استانداری مسئولیت پروژه های ملی عمرانی و اقتصادی بزرگی را در استان های فارس، اصفهان، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، مازندران، شرکت ملی نفت ایران، مناطق آزاد و… را بعهده داشت و به ویژه در امور اجرایی مجرب و دارای دیدگاه های سازنده و خلاقی بوده است. از این منظر وی در میان استانداران دیگر در کشور و گیلان کارنامه ویژه تری دارد.

قهرمانی چابک پس از اتمام دوره موفقیت آمیز استانداری در سال ۱۳۹۰ به عنوان سفیر کبیر (سفیر فوق العاده و تام الاختیار) جمهوری اسلامی ایران در کشور کویت منصوب شد.

مأموریت روح‌الله قهرمانی چابک، سفیر گیلانی جمهوری اسلامی ایران در کویت، در آبان ماه ۱۳۹۲ پایان یافت، در ملاقات خداحافظی روح‌الله قهرمانی چابک که در غیاب امیر کویت، با حضور ولیعهد این کشور، وزیر امور خارجه و سفرای کشورهای دیگر برگزار شد، با بسیار عالی و مؤثر توصیف شدن مأموریت سفیر فوقالعاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در کویت، از پیگیری های اثربخش و خدمات شایسته روح‌الله قهرمانی چابک قدردانی و تجلیل شد.

تحصیلات مرحوم قهرمانی چابک مهندسی سیویل (راه و ساختمان) از دانشگاه ITI آمریکا، فوق لیسانس مدیریت، دکترای اقتصاد بوده است.

از مسئولیت و فعالیت های وی می توان به سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در کشور کویت، استاندار گیلان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی استانداری گیلان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری، عضو اصلی هیئت امناء دانشگاه گیلان، عضو اصلی هیئت امناء دانشگاه علوم پزشکی گیلان، قائم مقام و عضو اصلی هیئت مدیرهٔ منطقة آزاد تجاری ـ صنعتی بندر انزلی، رئیس هیئت مدیرهٔ شهر صنعتی رشت ورئیس هیئت مدیرهٔ سازمان همیاری شهرداریهای استانهای گیلان و مازندران اشاره کرد.

وی همچنین رئیس شوراهای فنی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان های گیلان و مازندران، رئیس کارگروه‌های گردشگری، امور زیربنایی، صنعت و معدن، معماری و شهرسازی، کشاورزی، فنی و حرفهای، فناوری اطلاعات، توسعة صادرات غیرنفتی و… استانهای گیلان و مازندران، عضو هیئت مدیرهٔ شرکت شهرک های صنعتی استانهای گیلان و مازندران، مسئول دستگاه نظارت طرحهای عمرانی دانشگاه عالی علوم دریایی نوشهر، مسئول دپارتمان سیویل و معماری طرح گاز طبیعی (پالایشگاه) ولیعصر کنگان، مدیر اجرایی طرح بزرگ شهر مسکونی شرکت ملی نفت ایران، مدیرکل فنی دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت و درمان استان اصفهان، مدیر اجرایی طرح بیمارستان بزرگ ۱۴۰۰ تختخوابی اصفهان و طرحهای بیمارستانی نائین، نجفآباد، گلپایگان، خوانسار و اردستان، مدیرکل دفتر فنی استانداری چهارمحال و بختیاری و مسئول استانی راه‌اندازی فرودگاه شهرکرد و عضو شورای علمی و فناوری منطقة ویژه اقتصادی بندر انزلی را در سابقه کاری خود دارد.

ایسنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!