مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۸۵
زمان انتشار : ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹

اعتراضات به وزارت بهداشت به مقابل نهاد ریاست جمهوری کشیده شد+تصاویر

پس از بالا گرفتن اختلافات بین فارغ التحصیلان رشته‌های علوم پایه و رشته‌هایی چون پاتولوژی و کشیده شدن این اعتراضات مقابل سازمان نظام پزشکی و مجلس، پاتولوژیست‌ها در ادامه اعتراضات خود صبح دیروز مقابل نهاد ریاست جمهوری اقدام به تجمع کردند.

به گزارش پس از بالا گرفتن اختلافات بین فارغ التحصیلان رشته‌های علوم پایه و رشته‌هایی چون پاتولوژی و کشیده شدن این اعتراضات مقابل مقابل سازمان نظام پزشکی و مجلس، پاتولوژیست‌ها در ادامه اعتراضات خود صبح امروز مقابل نهاد ریاست جمهوری اقدام به تجمع کردند.

نایب رئیس انجمن آسیب‌شناسی ایران معتقد است که وزیر بهداشت بدون در نظر گرفتن ابعاد موضوع و تحت تأثیر لابی نسبت به امضای یک ایین نامه اقدام کرده که با این امضاء سلامت مردم به خطر خواهد افتاد.

به اعتقاد کرمی، این دستورالعمل یک گام به عقب تلقی می شود و کسانی که پزشک نیستند مجوز مدیریت آزمایشگاه را پیدا می‌کنند و در واقع این اقدام وزارت‌خانه تحت تأثیر لابی قوی PHD های علوم پایه انجام گرفته است.

اعتراضات به وزارت بهداشت به مقابل نهاد ریاست جمهوری کشیده شد+تصاویر

روی برخی از این پلاکاردها شعارهای انتقادی به سیاست های وزارت بهداشت نوشته شده است.

« آقای روحانی، وزیر شما ۴ سال است که هر انتقادی از وزارت بهداشت را با تخریب جایگاه اجتماعی پزشکان پاسخ داد. دکتر روحانی وزیر شما صدای پزشکان را نمی شنود، شما صدای ما باشید.»

اعتراضات به وزارت بهداشت به مقابل نهاد ریاست جمهوری کشیده شد+تصاویر

سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری عنوان کرد: تجمعات خیابانی کمک کننده و زیبنده ما نیست، اقشار روشن‌فکر می‌توانند مسائل را با گفتمان حل کنند چون گروه‌های مختلف نظرات و اهداف و مصالح متفاوت دارند، پس باید به تولیت اعتماد شود. ما مصالح مردم و گروه‌های مختلف را در نطر می‌گیریم.

حریرچی تصریح کرد: قانون از لحاظ دولت باید اجرا شود، کسی که phd دارد بعد از دوره قرار است آزمایشگاه بزند. هم اکنون تعداد قابل توجهی آزمایشگاه را کسانی اداره می‌کنند که هیچ‌کدام پزشک نیستند اما بعضی رسانه‌ها جوری جو ایجاد می‌کنند که انگار موضوع عجیبی است.

صراط : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!