مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۸۰۸
زمان انتشار : ۰۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۳۰

اختلافات در خاندان آل سعود به شدت افزایش یافته است/ محمد بن سلمان شاهزادگان مخالف را می‌رباید!

با وجود تلاش عربستان برای سانسور اخبار مربوط به آل سعود، اخباری که به بیرون درز کرده بیانگر شدت اختلافات در این خاندان است.

به گزارش  شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه گزارش داد: خبر‌ها حاکی است با توجه به درخواست‌ها برای برکناری پادشاه و ولیعهد عربستان، بحران در خاندان حاکم بر این کشور شدت یافته است.

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه افزود با وجود آنکه رژیم سیاسی عربستان به شدت در پی سانسور اخبار مربوط به اختلافات در آل سعود است، اخباری که به بیرون درز کرده بیانگر شدت اختلافات در آل سعود است. در تازه‌ترین خبر‌ها از این نوع، یکی از شاهزادگان سعودی که از خاندان رژیم حاکم بر کشور جدا شده است، در شبکه اجتماعی توییتر، از اعضای گروه موسوم به هیئت بیعت خواست تا در نشستی با افراد برجسته خاندان حاکم سلمان بن عبدالعزیز پادشاه و پسرش محمد ولیعهد را برکنار کنند و یکی از فرزندان یا نوه‌های ملک عبدالعزیز را به منصب پادشاهی برگزینند. همچنین در این درخواست آمده است تمامی زندانیان آزاد شوند، اموال ملک سلمان و پسرش مصادره و در ادامه کمیته‌ای برای نظارت بر اموال خاندان حاکم تشکیل شود.

این درخواست‌ها در حالی مطرح می‌شود که کشور عربستان شاهد موج جدیدی از بازداشت‌هاست، این بار بازداشت‌ها شامل اساتید دانشگاه‌ها، فرهنگیان، نویسندگان، اقتصاددانان، مبلغان، وکلا، شعرا و اصحاب رسانه است. با آنکه این رفتار‌ها و برخورد‌ها در عربستان در سایهسانسور شدید خبری و رسانه‌ای انجام می‌شود، برخورد چکشی با رسانه‌ها هم نتوانسته است مانع انتشار برخی از اخباری شود که پشت پرده‌ها را افشا می‌کند. مجتهد که نام مستعار یکی از وبلاگ‌نویسان سعودی است از فضای خوف و وحشتی سخن گفته است که محمد بن سلمان را فرا گرفته است.

او در توییتر از تلاش اخیر برای ترور ولیعهد عربستان در داخل کاخ پدرش در جده خبر داد. در هر حال اخبار و اطلاعات، از روند رو به رشد اختلافات و درگیری‌ها در خاندان حاکم بر عربستان حکایت دارد، روزنامه ال موندو در اسپانیا با تأکید بر این موضوع، درباره دلایل اختفای برخی از شاهزادگان عربستان می‌پرسد و از اقدام محمد بن سلمان در ربودن برخی از اعضای خاندان حاکم خبر می‌دهد.

باشگاه خبرنگاران : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!